اجاره نشینی ۳۰۰ خانوار نیازمند در بافت قدیم یزد

مدیرکل کمیته امداد استان یزد: حدود ۳۰۰ خانوار نیازمند در خانه‌هایی با قدمت بالای ۱۰۰ سال اجاره‌نشین هستند.

به گزارش یزدی نیوز محمد شجاعان در دیدار با رئیس شورای شهر یزد با بیان اینکه از محرومیت مرکز استان غفلت شده است، گفت: همواره از استان یزد به‌ عنوان استانی برخوردار یاد می‌شود و متأسفانه از فقر زیر پوسته شهر یزد غفلت شده است، وضعیت فقرا و نیازمندان در برخی مناطق شهر یزد از دیگر مناطق محروم استان به‌مراتب نگران‌کننده‌تر است.

وی با اشاره به اینکه تمرکز فقرای شهر یزد در بافت قدیم و مناطق حاشیه شهر است، افزود: بیشتر منازل قدیمی که نیازمندان در آن سکونت دارند فوق‌العاده نامناسب و در حال فروریختن است و باید قبل از آغاز فصل سرما فکر اساسی برای آن‌ها برداشته شود.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: عوامل متعدد باعث شده تراکم فقرا در بافت قدیم به‌ویژه در دو سال گذشته بیشتر از حاشیه شهر شود.

شجاعان تصریح کرد: کمیته امداد منازل این گروه از جامعه هدف تحت حمایت را شناسایی کرده و ضرورت دارد نهاد‌ها و سازمان‌های مرتبط و متولی امر مسکن همکاری لازم را با این نهاد برای ساماندهی این خانواده‌ها داشته باشند، اولویت نخست انتقال این خانواده‌ها به مکانی امن و سپس ساخت مسکن برای آنان است.

وی اظهار داشت: در صورت تأمین زمین مناسب از طریق دستگاه‌ها و ادارات متولی حتی در مناطق روستایی، کمیته امداد آمادگی دارد ساخت منازل مسکونی در ابعاد و متراژ کم با مشارکت خیران، فعالان عرصه صنعت ساختمان و مؤسسات دولتی و غیردولتی مرتبط با امر مسکن و همچنین نقش‌آفرینی ویژه خانوار‌های تحت حمایت از طریق تسهیلات قرض‌الحسنه را آغاز کرده و به سرانجام رساند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز در این دیدار گفت: کمیته امداد، محور‌های همکاری با این شورا را در قالب سند جامع فقرزدائی ارائه کند تا تصمیمات اصولی برای خدمت‌رسانی بهتر به نیازمندان با تعامل و هم‌افزایی اتخاذ شود.

غلامحسین دشتی با بیان اینکه باید فقر در یزد با توجه به ظرفیت‌های موجود به صفر نزدیک شود، افزود: تعداد زیادی از یزدی‌های کارآفرین و سرمایه‌دار مقیم استان‌های دیگر هستند که باید شناسایی شده و از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..