امام جمعه یزد:

رسیدگی به نیازمندان در ایام کرونا یک وظیفه دینی است

امام جمعه یزد، رسیدگی به نیازمندان در ایام کرونا را یک وظیفه دینی دانست و گفت: همگان باید نسبت به این مهم اهتمام داشته باشیم.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری در مراسمی در دبیرستان دخترانه شهید حیدری یزد با بیان اهمیت کمک به دیگران اظهار داشت: با توجه به ایام کرونا و وضعیت بد اقتصادی عده ای از مردم دچار مشکلات مادی و آسیب های جدی شده اند و امروز بیش از هر زمانی نیاز است به فکر همنوعان خود باشیم و به کمک و یاری آنها بشتابیم.

وی افزود: کمک به فقرا و نیازمندان یک وظیفه دینی و انسانی است و همه افراد در حد توان خود باید جهت رفع مشکلات و گرفتاری های نیازمندان تلاش کنند و بدانند که صدقه قبل از آن که به دست نیازمند برسد در دستان خدا قرار گرفته و اجر و پاداشش با خداوند متعال است.

امام جمعه یزد به داستان هایی از بزرگان در مورد کمک به نیازمندان اشاره کرد و بیان داشت: همانطور که در سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام و علما و بزرگان مشاهده می کنیم، آن بزرگواران توجه ویژه ای به مساکین و نیازمندان داشتند و لذا بعد از شهادت امام سجاد (ع) بر روی دوش حضرت، آثار پینه هایی را مشاهده کردند از امام باقر (ع) در مورد آن سوال کردند، آقا فرمودند این ها آثار کوله بارهایی است که پدرم هر شب به دوش می گرفت و برای فقرا و ایتام غذا می‌برد.

وی گفت: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید به طور ویژه باید به یاد دانش آموزان بی بضاعت باشیم و خیرین عزیز همانند گذشته کمک های خود را از ایشان دریغ ننمایند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..