وزیر بهداشت: هرچه جوانان به تاریخ و شهدا وصل شوند آینده انقلاب را بهتر ترسیم می‌کنند

وزیر بهداشت گفت: امروزه جوانان ما بیش از هر زمان به الگوی خوب نیاز دارند، هر چه جوانان به تاریخ و شهدا وصل شوند آینده انقلاب را بهتر ترسیم می‌کنند.

به گزارش یزدی نیوز بهرام عین اللهی  در ارتباط تصویری با هفتمین کنگره بزرگداشت شهدای جامعه پزشکی استان یزد اظهار داشت: با این گنگره‌ها یاد شهدا زنده نگه داشته می‌شود که زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از حضور در میدان جنگ و جهاد نیست.

وی گفت: به تصویر کشیدن ایثارگری‌ها و اسوه‌های شهادت باید به تصویر کشیده شوند زیرا جوانان ما در هر زمان و امروزه نیاز به الگو دارند و مهم است که پیوستگی با آن زمان داشته باشند هر چه جوانان به تاریخ و شهدا وصل شوند می‌توانند آینده انقلاب را ترسیم کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه استان یزد هر ساله به خوبی در حرکت‌های جهادی به ابعاد مختلف ایثار و شهادت در جامعه می‌پردازد گفت: مسئولان استان یزد تلاش می‌کند تا جوانان و مخاطبان جویای علم را در مسیر شهادت طلبی قرار دهد.

عین‌اللهی بیان کرد: امروزه بیش از هر زمان دیگری به جوانان و دانشمندانی نیاز داریم که در صحنه باشند و امروز صحنه ایثار ما مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان‌ها هستند که چشم امید مردم ما متوجه دستان جوانان است.

وزیر بهداشت گفت: در ماجرای کرونا دیدیم که جوانان نخبه و دانشمند به صحنه آمدند و جهاد کردند، در واقع مدافعان حرم فرهنگ دیگری را ایجاد کردند، فرهنگی که با خطرناک‌ترین ویروس جامعه جهادگران را در صحنه نگه داشت و این بر اساس ارزش‌های اخلاقی و الگوهای اسلامی ما است که خلق شد.

وی ادامه داد: در مسیر پیشرفت گام نهادیم و جامعه سلامت پیشرفت‌های شگفتی داشتند و در جامعه و منطقه و جهان کارهای بزرگی انجام دادند، بیانیه گام دوم انقلاب که رهنمود و راهنمای ارزشمند برای ما است نگرش صحیح به گذشته، تلاش برای حال و آینده را برای ما با استفاده از ظرفیت نیروهای ارزشی متصور شده است تا بتوانیم در این گام دوم انقلاب رسالت خود را انجام دهیم.

عین‌اللهی تصریح کرد: چشم امید ما به جوانان تحصیل کرده و اساتید محترم است تا آن‌ها است تا بتوانند آینده سلامت جامعه را بسازند و کشور را به پیشرفت لازم برسانند.
وی ضمن قدردانی از مجموعه فعال استان یزد افزود: استان یزد بسیار شهید پرور است که از ابتدای انقلاب تا به امروز در همه صحنه‌ها حضور داشتند، هر زمان که اسم استان یزد می‌بریم در ما شهادت، ایثارگری، شجاعت، ایثار و دلاوری و کار انقلابی متصور می‌شود و لازم می‌دانم از مقام شامخ شهدای سلامت استان یزد یاد کنم.

وی افزود: شهادت اتفاقی نیست، بلکه کسی که شهیدانه زندگی می‌کند به شهادت می‌رسد، امید که پیرو راه شهیدان باشیم و نگذاریم ناامیدی و بیماری بر کشور سایه بیندازیم، این برنامه‌های ارزشی و کنگره‌ها چراغ راهی برای همه اساتید و دانشجویان خواهد بود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..