رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد:

محدودیت‌های صادرات روغن کنجد رفع شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از رفع محدودیت‌های صادرات روغن کنجد خبر داد و گفت: این مهم با پیگیری‌های انجام شده توسط سازمان صمت استان یزد محقق شد.

محمدرضا علمدار یزدی با اشاره به رفع محدودیت‌های صادرات روغن کنجد در استان یزد اظهار داشت: پیرو مباحث مطرح شده در میز محصولات کنجدی کشور به ریاست استان یزد و با توجه به تقاضای تولیدکنندگان روغن کنجد و با توجه به اینکه با مازاد مصرف این روغن در کشور مواجه هستیم، موضوع در میز محصولات کنجدی استان مطرح شد.

وی عنوان کرد: با پیگیری های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، موضوع در کارگروه صادرات کشور مطرح شد و بر اساس مسائل مطرح شده، مقرر شد با تایید موسسه استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی، صادرات روغن کنجد آزاد شود که این امر کمک بزرگی به فعال شدن واحدهای تولیدی در این زمینه می کند.

علمدار یزدی با بیان اینکه عمده واحدهای تولید روغن کنجد در استان یزد مشغول به فعالیت هستند، افزود: با آزاد شدن صادرات روغن کنجد، هم ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی تکمیل می شود و هم مازاد تولید که سرانه بالایی نیز دارد، به خارج از کشور صادر می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: صادرات این محصول می تواند ارزآوری بسیار خوبی برای استان و کشور داشته باشد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..