عوامل باند اعمال نفوذ و کارچاق‌کن در دادگستری استان یزد شناسایی و دستگیری شدند

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد از شناسایی و دستگیری یک باند اعمال نفوذ و کارچاق‌کن با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، مجید فرهمند‌زاده در نشست قضایی دادگستری یزد اظهار داشت: به دنبال دریافت گزارشی مبنی‌بر پیشنهاد اخذ وجه در قبال پیگیری پرونده قضایی، بلافاصله موضوع در دستور کار کارشناسان حفاظت و اطلاعات استان قرار گرفت و پس‌از بررسی‌های دقیق و اقدامات اطلاعاتی مشخص شد فردی با جمع‌آوری اطلاعات پرونده‌های قضایی و ارائه آن به طرفین پرونده نسبت‌به جلب اعتماد سوژه موردنظر خود اقدام تا از این طریق به منافع نامشروع دست پیدا کند.

وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده با همدستی چند تن دیگر و از طریق خارج کردن اطلاعات و اسناد پرونده قضایی نسبت‌ به جلب اعتماد افراد مورد نظر اقدام و از این طریق موفق به دریافت مبالغی شده است.

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری یزد در ادامه افزود؛ در این رابطه و با دستور مقام قضایی دو نفر از افراد این باند به اتهام افشای اسرار حرفه‌ای، ربودن و خارج کردن اسناد و اوراق پرونده‌های قضایی، ادعای اعمال نفوذ و اخذ رشوه دستگیر و با صدور قرار متناسب روانه زندان شدند.

این مقام قضایی با تأکید بر قاطعیت مجموعه نظارتی دادگستری استان در برخورد با هرگونه فساد درون و برون سازمانی و هشدار به شهروندان و مراجعین به مجموعه های قضایی، اظهار داشت: مردم فریب ادعای واهی برخی از افراد سودجو اعم از افراد مرتبط یا غیر مرتبط با دستگاه قضا که ادعای اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی دارند را نخورده و در صورت مواجه شدن با هرگونه مورد مشکوک در اسرع وقت با سامانه گویای ۱۵۸۰ ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری تماس حاصل کنند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..