امام جمعه یزد:

بانک اطلاعاتی از نیروهای انقلابی تهیه شود

امام جمعه یزد بر لزوم تهیه بانک اطلاعاتی از نیروهای کارآمد و انقلابی تاکید کرد و گفت: در کنار کادر سازی برای آینده، اطلاعات نیروهای کارآمد نیز باید گردآوری شود.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا ناصری،  در جلسه دبیرخانه شهید مدرس یزد متشکل از مجمع نمایندگان استان یزد و مجمع بسیجیان استان یزد با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی بیشتر توسط نمایندگان مجلس به مردم اظهار داشت: مردم حق دارند در جریان اخبار و اطلاعات مجلس قرار گیرند و نمایندگان باید این اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهند.

وی در مورد مسئله آب نیز افزود: مسئله آب هم برای استان و هم برای کشور حائز اهمیت است و به همین دلیل است که سالهاست مورد پیگیری قرار گرفته و اکنون نیاز نیست که مسائل این حوزه از ابتدا پیگیری شود بلکه اکنون مسئله فقط بر سر اجراست و لازم است مسئولان امر جدیتی برای اجرا داشته باشند و به نحوی عمل کنند که حساسیت‌زا نشود.

ناصری در مورد اتباع خارجی نیز بیان کرد: ابتدا تنها بحث اشتغال اتباع خارجی مطرح بود اما مسئله این است که پشت مسئله اشتغال، حرکت خزنده‌ای در حال اجراست و می‌تواند تبعات امنیتی، اجتماعی و فرهنگی به دنبال داشته باشد.

مجلس به راحتی از کنار مسئله جمعیت عبور نکند

امام جمعه یزد در مورد بحث جمعیت نیز عنوان کرد: مجلس نباید از مسئله جمعیت به سادگی عبور کند زیرا جمعیت علاوه بر مباحث اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی، یک موضوع امنیتی به شمار می‌رود و اگر ظرف دو سه دهه آینده، شرایط زاد و ولد به همین شکل پیش برود، جمعیت کشور پیر می‌شود.

وی تصریح کرد: پیر شدن جمعیت کشور دو موضوع مهم را به دنبال دارد، ابتدا بحث نداشتن نیروی جوان برای کار و سپس بحث امنیتی زیرا اگر کشور پیر شود، کشور نیروی برای دفاع در برابر تهاجم نخواهد داشت و دشمن نیز این موضوع را درک کرده بر همین اساس در حال فرهنگ سازی در زمینه کاستن رقبت جوانان از فرزندآوری است و عادی و خوشایند نشان دادن نگهداری از سگ و سایر حیوانات نیز در همین راستا انجام می‌شود تا جوانان به جای فرزند، به حیوانات خانگی سرگرم باشند.

لزوم توجه به مسئله کادرسازی برای آینده کشور

ناصری در مورد کادرسازی نیز بیان کرد: چند سال است که بحث کادرسازی را مطرح کرده ایم زیرا این موضوع در آینده کشور اثرگذار است و کشور به نیروهای ارزشی و انقلابی نیاز دارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: از یک سو نقص در کادرسازی و از سوی دیگر نداشتن بانک اطلاعاتی از نیروهای کارآمد و شایسته برای مدیریت، یک معضل است و اگر بانک اطلاعاتی در این زمینه وجود داشته باشد، برای مدیران میانی می‌توان دست به انتخاب‌های بهتری زد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد صنعت پوشاک نیز اظهار داشت: اگر دولت بخواهد اشتغالی ایجاد کند که نیاز به سرمایه گذاری کلان نداشته باشد و از نظر اقتصادی نیز زودبازده باشد، باید به سمت صنعت پوشاک برود که البته این موارد را در قالب یکسری پیشنهادات به رئیس جمهور ارائه کرده‌ام.

ناصری ادامه داد: نیاز کشور ما به پوشاک بالاست و اگر هر ایرانی فقط سالی چهار تکه لباس استفاده کند، حداقل سالی ۳۲۰ میلیون تکه لباس نیاز داریم که بخشی از این میزان از کشورهای چین و ترکیه وارد می‌شود در حالی که اگر صنعت پوشاک فعال و قوی داشته باشیم، می‌توانیم از این حجم واردات جلوگیری کنیم.

وی تاکید کرد: صنعت پوشاک از آن دسته صنایعی است که در کوتاه مدت می‌تواند مشکل اشتغال را برای قشرهای مختلف از زنان خانه دار، جوانان تحصیلکرده، بازنشستگان تا حوزویان حل کند ضمن اینکه سایر حلقه‌های زنجیره این صنعت از کشت پنبه تا کارخانه‌های ریسندگی و بافندگی را فعال می‌کند.

مجمع نمایندگان و بسیجیان یزد به مسائل استان ورود جدی کنند

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود در مورد معادن نیز اظهار داشت: وضعیت معادن اکنون رها و سردرگم است و برنامه ریزی کاری اصولی برای اکتشاف، فرآوری و فروش و سایر مسائل این حوزه وجود ندارد که این بخش نیازمند ساماندهی است.

وی تاکید کرد: لازم است مجمع نمایندگان استان یزد و مجمع بسیجیان استان به موارد یاد شده ورود کنند و راهکارهای لازم را ارائه دهند و هر کجا لازم بود، وارد عرصه اجرا شوند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..