فرمانده انتظامی یزد تاکید کرد؛

ارتقای امنیت با رفع موانع خدمت در کلانتری‌ها

فرمانده انتظامی استان یزد شناخت مشکلات و رفع موانع خدمت در کلانتری‌ها را نوعی راهبرد در ارتقای امنیت و احساس آن بین مردم خواند که می‌تواند بسیاری از پرونده‌های موجود را حل و فصل کند.

سردار «عباسعلی بهدانی فرد» در پنجمین کمیسیون تحول کوپ، ضمن بیان این مطلب، هدف تحول کوپ را کاهش جرایم، رضایتمندی مردم، برقراری امنیت مطلوب و ارائه خدمات به کارکنان دانست و افزود: در طرح تحول کوپ هم وضعیت فیزیکی واحدها مدنظر است و هم ارتقاء توانمندی کارکنان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان این که در مردادماه سال جاری وقوع سرقت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش یافته است، افزود: بیشترین فراوانی سرقت‌ها مربوط به اماکن خصوصی و موتورسیکلت است و سرقت از ساختمان‌های در دست ساخت با توجه به شرایط موجود و بی‌توج هی برخی از مالکان و متولیان متولیان آن در صدر آمار قرار گرفته است.

بهدانی‌فرد با تاکید بر ارتقاء روش‌های پیشگیری از وقوع جرم در رویکرد جامعه محوری پلیس، گفت: اقدامات اجتماعی و پیشگیرانه پلیس منجر به موفقیت اقدامات انتظامی می‌شود و این مهم می‌بایست با برگزاری مستمر جلسات شورای معتمد پلیس، آموزش همگانی، ارتباط با سمن ها و به کارگیری بیشتر رسانه ها در آگاهی بخشی به مردم تقویت شود.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی یزد در پایان با اشاره به این که رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع از اولویت‌های کلانتری ها و پاسگاه ها به شمار می‌رود، بیان کرد: پلیس جامعه محور و مشارکتی در یک چارچوب مبتنی بر تعامل خلاق با شهروندان در تامین امنیت و نظم جامعه به ویژه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی تاثیر بسزایی در جامعه دارد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..