مسئول دبیرخانه «یزد حسینیه ایران»:

کتاب خاطرات عاشورایی آزادگان یزد در دوران اسارت منتشر می‌شود

مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران گفت: کتابی با موضوع عزاداری محرم و عاشورای آزادگان در دوران اسارت در زندان‌های عراق منتشر می‌شود.

سیدحسن حسینی  اظهار داشت: برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در خاطرات تمام اسرای دوران دفاع مقدس، بسیار پررنگ و قابل توجه و سرشار از عشق و ارادت به امام حسین (ع) است.

وی عنوان کرد: بسیاری از این خاطرات شنیدنی و خواندنی است بر این اساس ضبط و تدوین آنها به عنوان کتاب در دستور کار دبیرخانه بین المللی یزد، حسینیه ایران قرار گرفته است.

حسینی بیان کرد: در حال حاضر، ضبط این خاطرات آغاز شده و تعدادی از آزادگان استان یزد خاطرات خود از این ایام و مراسم عزاداری را روایت کرده اند.

مسئول دبیرخانه یزد حسینیه ایران با بیان اینکه آزادگان سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی هستند، یادآور شد: این کتاب در آینده نزدیک منتشر خواهد شد و یک منبع فاخر از خاطرات عزاداری‌های آزادگان در دوران اسارت خواهد بود.

گفتنی است؛ دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران تاکنون چند کتاب از جمله «عکس‌هایی از حسینیه ایران»، «نمک گیر» و کتابچه‌هایی به زبان انگلیسی در مورد عزاداری‌های یزد و فلسفه قیام عاشورا برای گردشگران خارجی و کتاب «یزد حسینیه ایران» شامل چرایی حسینیه ایران و ۷۲ طرح و برنامه این دبیرخانه منتشر کرده است.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..