امام جمعه بخش مرکزی یزد:

امام حسین(ع)، طیب را از خبیث جدا می کند

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: امام حسین (ع) طیب را از خبیث جدا می‌کند و فلسفه مهم تشکیل نیروی انتظامی نیز جدا کردن خبیث از طیب و طیب از خبیث است تا بتواند امنیت را در جامعه ایجاد کند.

آیت الله «سید محمد کاظم مدرسی» در مراسم عزاداری روز هفتم محرم که در ستاد انتظامی استان برگزار شد، در خصوص روایاتی که در فضیلت و اهمیت خواندن زیارت عاشورا وارد شده مطالبی را بیان کرد و افزود: تنها زیارتی که از زبان حق و از طرف جبرئیل برای ما باقی مانده، هیمن زیارت عاشورا است.

وی در ادامه ویژگی های سیدالشهدا و اصحاب وی را برشمرد و افزود: کار امام حسین(ع) برجسته کردن نیکان و خوبان بود مانند کاری که نظام اسلامی در جهان انجام می دهد و آن جداکردن حق از باطل است.

مدرسی ادامه داد: امام حسین (ع) طیب را از خبیث جدا می کند؛ مانند نیروی انتظامی که در ماموریت های خودش این مهم را انجام می دهد؛ فلسفه مهم تشکیل نیروی انتظامی نیز جدا کردن خبیث از طیب و طیب از خبیث است تا بتواند امنیت را در جامعه ایجاد کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد در ادامه به دلایل وفاداری اصحاب امام حسین(ع) پرداخت و افزود: یکی از دلایل وفاداری اصحاب ایشان این بود که عاشورا اوج خباثت دشمنان دین بود و کسی که بتواند استوار، راه را انتخاب کند خیلی مهم است.

مدرسی درادامه درباره یکی دیگراز دلایل وفاداری اصحاب امام حسین (ع) گفت: تبلیغات گسترده ای در جریان کربلا وجود داشت و کسی جرات نمی کرد در رکاب آن حضرت حضور یابد؛ در آن زمان، جنگ، جنگ عقیدتی بود و تبلیغات سوء، کاری کرده بود که امام حسین(ع) را خارج از اسلام معرفی کرده بود؛ وجه تمایز یاران امام حسین(ع) با این همه تبلیغات سوء این بود که آنها ثابت قدم بودند.

وی در ادامه افزود: اصحاب سیدالشهدا از دو سوآزاد بودند؛ هم دشمن امان داده بود و هم سیدالشهدا در شب عاشورا دست بیعت از آنها برداشته بود؛ ولی با وجود اینکه می دانستند امام راضی است از صحنه خارج شوند تکلیف ظاهری را کنار گذاشتند و به تکلیف واقعی که دفاع از امام حسین(ع) بود عمل کردند.

به گزارش یزدی نیوز و به نقل از پایگاه خبری پلیس، امام جمعه بخش مرکزی یزد در پایان با بیان اینکه اصحاب سیدالشهدا به دنبال کسب رضایت خداوند بودند و این موضع به یاران امام قیمت داده بود افزود: در پرتو اطاعت و مسیر انجام فرمان، باید کسب رضایت الهی را مدنظر داشت و این مهم در فرهنگ اسلامی ارزش دارد و به انسان ها بها می دهد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..