ساخت قرارگاه امدادی حفاظتی در منطقه شیرکوه یزد

رئیس جدید هیات کوهنوردی استان یزد از اختصاص زمینی به وسعت 4800 مترمربع در منطقه‌ی شیرکوه برای ساخت یک قرارگاه چند کاردبردی خبر داد.

«حمیدرضا افلاطونیان» اظهار کرد: این زمین در ابتدای محدوده پیمایش شیرکوه قرار گرفته و مقرر است قرارگاه چند جانبه و چند کاربردی جهت امدادرسانی، اسکان کوهنوردان و همچنین مقری برای حفاظت از گونه‌های گیاهی و جانوری این منطقه حفاظت شده و کنترل جان‌پناه‌های منطقه ایجاد شود.

وی همچنین از تخصیص زمینی در مجموعه ورزشی شهید نصیری یزد به مساحت سه هزار مترمربع جهت ساخت سالن صخره نوردی خبر داد و افزود: این سالن به صورت استاندارد برای برگزاری مسابقات ایجاد خواهد شد و علاوه بر این در نظر داریم یک سالن کنفرانس و سوئیت را برای مدرسان مهمان یزد بسازیم که هز کدام از این طرح‌های بزرگ نیازمند همراهی خیرین است.

افلاطونیان ارتقای رتبه‌بندی استان را در فدراسیون از دیگر برنامه‌های این هیات عنوان کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر استان در قعر جدول رده‌بندی هیات‌های استانی قرار دارد ولی تلاش خواهیم کرد در سال جاری آن را به سطح قابل قبولی برسانیم و در همین راستا و در گام نخست نسبت به ساماندهی کمیته‌ها فنی هیات در همه شهرستان‌ها اقدام کردیم.

به گفته‌ی وی، طی ماه‌های اخیر با توجه به وضعیت قرمز مبتلایان کرونا و انتقال بیماری در استان و طبق اطلاعیه‌های فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های کوهنوردی لغو و جلسات هم‌اندیشی نیز به صورت مجازی برگزار شده است.

افلاطونیان افزود: سعی شده در ترکیب جدید هیات کوهنوری استان از ظرفیت افرادی بهره گرفته شود که از وقت و سرمایه خود در این مسیر هزینه کنند و به معنای واقعی به کوهنوردی عشق بورزند.

رئیس هیات کوهنوردی استان در پایان خاطرنشان کرد: برخلاف برخی هیات‌های ورزشی که از افراد بانفوذ برای تامین منابع مالی خود استفاده می‌کنند، هیات کوهنوردی بیشتر به ارتقای سطح کوهنوردی استان با استفاده از سواد این حرفه می‌اندیشد.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..