امام جمعه یزد:

تشکل‌های مهدوی به بحث ازدیاد جمعیت ورود کنند

امام جمعه یزد موضوع کاهش جمعیت و پیر شدن جمعیت ایران را یک کودتای خزنده دانست و گفت: لازم است تشکل‌های مهدوی به این موضوع ورود کنند.

به گزارش یزدی نیوز ، آیت‌الله محمدرضا ناصری در جلسه شورای مهدویت استان یزد با تاکید بر اینکه تشکل‌های مهدوی باید روی شعار سال کار کنند، اظهار داشت: یاوران حضرت مهدی (عج) هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ اعتقادی باید تقویت شوند.

وی با اشاره به اینکه کاهش جمعیت یک کودتای خزنده است، عنوان کرد: اگر روند رشد جمعیت به همین شکل پیش برود، ۲۰ سال آینده جمعیت کشور ما پیر می‌شود و این موضوع یک مسئله جدی است و این امر کاهش جمعیت شیعیان را به دنبال خواهد داشت.

ناصری بر ازدیاد جمعیت و تولید نیروی انسانی تاکید کرد و افزود: ما در همه حوزه‌ها اعم از اعتقادی و صنعتی و فرهنگی نیاز به نیروی انسانی جوان داریم و لازم است همه تشکل‌های اثرگذار از جمله تشکل‌های مهدوی به این موضوع و فرهنگ سازی در مورد آن ورود کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ادامه داد: اگر می خواهیم مهدی یاور داشته باشیم باید اول مهدی باور تربیت کنیم و این موضوع می‌طلبد که در بحث آموزش مربیان و معلمان ورود جدی شود.

گفتنی است؛ راه‌اندازی رشته‌های تخصصی مهدویت در حوزه علمیه یزد، تشریح فعالیت‌های تشکل‌های مهدوی در سطح استان، حضور گسترده در فضای مجازی به توصیه امام جمعه یزد، ایجاد گروه‌های مجازی تشکل‌های مهدوی، ضرورت توجه جدی آموزش و پرورش به بحث مهدویت از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..