حمایت از ۱۶۵ سالمند نیازمند بافقی در طرح منزلت

رئیس کمیته امداد بافق: طرح منزلت با هدف کمک به افراد کهنسال و حفظ شأن و کرامت آنان در بافق اجرایی می شود.

به گزارش یزدی نیوزابوالقاسم طلایی با بیان اینکه هم اکنون ۱۶۵ نفر سالمند در قالب ۱۲۲خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، که تنها درآمد آنان مستمری و خدمات کمیته امداد است، گفت: اکثر این سالمندان در دوران جوانی مشغول کشاورزی و دامداری بوده اند و اکنون نیاز به حمایت دارند.

وی، ادامه داد: از مجموع ۱۲۲ خانوار تعداد ۱۵ خانوار سالمند زمینگیر و بیمار هستند که برای تامین مایحتاج زندگی نیاز به حمایت ویژه دارند.

 

طلایی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از سالمندان علاوه برتحمل شرایط خاص دوران پیری به بیماری‌های مختلفی نیز مبتلا هستند و نیاز به کمک درمانی دارند، اظهار کرد: برای نگهداری برخی از سالمندان نیاز به تجهیزات پزشکی و بهداشتی از جمله پوشینه است که هزینه مضاعفی به آن‌ها تحمیل می‌کند و خیران و نیکوکاران می‌توانند برای مساعدت به پدران و مادران زمینگیر و بیمار صعب العلاج با شرکت در طرح منزلت ما را در این امر خیر یاری کنند.

وی اضافه کرد:خیران می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در صورت تمایل با حضور در منزل مددجو و یا واریز وجه به حساب امانی و شرعی کمیته امداد به دست سالمند زمینگیر و پدران و مادران معنوی مورد نظر برسانند.

 

رئیس کمیته امداد بافق گفت: طرح منزلت با هدف کمک به افراد کهنسال تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی ره و حفظ شأن و کرامت آنان اجرایی می شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..