معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد:

کودکان و زنان آسیب دیده یزد به مراکز حامی هدایت می‌شوند

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به راه اندازی مراکز حامی در یزد گفت: زنان و کودکان آسیب دیده یزد به این مراکز هدایت می شوند.

به گزارش یزدی نیوز، محمد نعیمی‌نژاد، در نشست با رؤسای کلانتری و پلیس‌های تخصصی، با بیان اینکه در حوزه جرائم و آسیب‌های فضای مجازی نمی توان با برخوردهای قضایی و سلبی به نتیجه رسید، اظهار داشت: حفظ آبرو به عنوان یکی از ویژگی‌های اخلاقی در بین مردم یزد باعث شده تا بسیاری از آسیب‌ها و تخلفات حوزه فضای مجازی نادیده گرفته شود.

وی افزود: در همین راستا مرکز حامی با هدف حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده از فضای مجازی به دور از اماکن قضایی، امنیتی و انتظامی با همکاری شهرداری راه اندازی شد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد عنوان کرد: از مراکز انتظامی خواسته شده تا در صورت مراجعه زنان و کودکان آسیب دیده آنان را به مرکز حامی رهنمون سازند تا به دور از هیاهو به آسیب‌های وارد شده رسیدگی شود.

نعیمی‌نژاد، گروه هدف مرکز حامی را زنان و کودکان ذکر کرد و بیان داشت: رسیدگی به چنین پرونده‌هایی در مراجع قضایی با یکسری از آسیب‌ها همراه است که مقرر شده تا وضعیت بزه‌دیدگان قبل از ورود به دستگاه قضایی در این مرکز مورد رسیدگی قرار گیرد.

سرپرست مجتمع قضایی شهید قدوسی یزد گفت: متاسفانه بسیاری از ارازل و اوباش در فضای مجازی حضور فعالی دارند که از همین فضا می توان در جهت برخورد با آنان استفاده کرد.

وی از تهدید به افشای اسرار و هتک حیثیت به عنوان حربه اوباش فضای مجازی یاد کرد و اظهار داشت: مرکز حامی باید با ایجاد امید در دل افراد آسیب دیده و ارائه مشاوره به افراد بزه دیده، آنان را به زندگی امیدوار و از حیثیت بزه دیدگان صیانت کند.

گفتنی است؛ دفتر حمایت از بزه دیدگی زنان و کودکان در فضای مجازی تحت عنوان حامی با همکاری شهرداری یزد در فرهنگ سرای خانواده راه انداری شده که در این مرکز با حفظ محرمانگی، اطلاعات مراجعان در راستای احقاق حقوق افراد آسیب دیده اخذ و برخورد با خاطیان طبق فرآیندهای قانونی صورت می گیرد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..