منتخبین شورای شهر یزد در سفر به اصفهان؛

تاکید بر تعامل با استان های همجوار در ایجاد ظرفیت های گردشگری و توسعه شهری

منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد با برگزاری جلسات استانی، بازدیدها و نشست های کشوری توجه به مدیریت کلان شهری را مدنظر قرار داده و بر شیوه های نوین اداره شهر با بهره گیری از تجربیات کلان شهرها در این مسیر تاکید دارند.

به گزارش یزدی نیوزجمعی از منتخبین ضمن بازدید از اصفهان و اشاره به حضور این شهر در کنار یزد و شیراز به عنوان مثلث گردشگری، معتقدند این مثلث همکاری های متقابل و ارزنده ای را به دنبال دارد و بهره گیری از تجربیات یکدیگر، موجب تعامل و توسعه همه جانبه شهرها خواهد بود.

بازدید از محل اجلاس جهانی شهر اصفهان با حضور مشاورین و پیمانکار طرح، زمینه آشنایی منتخبین شورای شهر یزد با روند اجرای پروژه را فراهم کرد.

همچنین در این سفر ساخت پیاده راه تفریحی، پارک بازی شهر، سیتی سنتر اصفهان، پروژه مدرن شهر خلاق و مرکز خلاقیت و تفکر شهرداری اصفهان و مراحل پیشرفت اجرای نمایشگاه بین المللی از دیگر طرح هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.

بازدید از پروژه شهرک سلامت اصفهان و بررسی روند همکاری های متقابل با شهر یزد به عنوان قطب پزشکی کشور از دیگر دستاوردهای این سفر بود.

همچنین در این سفر ضمن دیدار با چند تن از اعضای شورای شهر جدید اصفهان بر همکاری و برگزاری نشست های تخصصی در حوزه مسائل شهری و گردشگری و تعامل بیشتر تاکید شد.

شهرداری اصفهان فعالیت هایی را در زمینه ورزش و سلامت مردم ارائه داد که منتخبین شورای شهر یزد از فضاهای ایجاد شده پیاده راه و خط های مخصوص عبور دوچرخه در خیابانهای مرکزی اصفهان بازدید کردند.

جاده سلامت، مراکز تفریحی آموزشی همچون باغ پرندگان، پروژه در حال ساخت پردیس فرهنگی هنری اصفهان، ایجاد فضاهایی با معماری ارگانیک و پل های ساخته شده با اختلاف سه سطح در شهر اصفهان از دیگر طرح های بازدیدی جمعی از منتخبین یزد بود.

گفتگو با استاندار در خصوص جهانی شدن یزد و همکاری های گردشگری، شرکت در نشست نحوه احیای بافت تاریخی میدان عتیق با حضور شهردار و گفتگو با دکتر ساسان استاد دانشگاه با موضوع جهانی شدن، افق های فرهنگی و اقتصاد شهری از دیگر برنامه های سفر دو روزه جمعی از منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد بود.

لازم به ذکر است بازدید از شهرهای شیراز ، مشهد وکرمان، همکاری و حضور شوراهای دیگر شهرهای کشور در یزد از جمله برنامه های منتخبین تا شروع رسمی پنجمین دوره خواهد بود.

۱ دیدگاه

  • ياشار

    خيلي خوبه ولي يزد رو نميشه با اصفهان مقايسه كرد درسته اصفهان بزرگتر و پرجمعيت تر از يزده ولي يزد جهانيه و اصفهان نه! اين يعني ما تو ايران نميتونيم نمونه خوبي پيدا كنيم، بايد از شهرهايي نظير رم،فلورانس،آتنو ديگر شهرهاي تاريخي بازديد كنن