اکران فیلم «دلبری» با موضوع دفاع مقدس در یزد

به گزارش یزدی نیوزمسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری یزد گفت: فیلم سینمایی دلبری با موضوع دفاع مقدس از ۳۰ مردادماه آغاز شده و به مدت پنج روز در پلاتو حوزه هنری یزد اکران می‌شود.

علیرضا غفاریان، مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری یزد از اکران فیلم سینمایی دلبری به نویسندگی و کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری فیلم‌ساز جوان یزدی و فیلم داستانی هنگامه به کارگردانی امیر داسارگر در پلاتو حوزه هنری یزد خبر داد و اظهار کرد: این فیلم‌ها از ۳۰ مرداد آغاز و تا سوم شهریورماه عصرها از ساعت ۱۷ الی ۱۹:۳۰ به نمایش گذاشته شد.
غفاریان با بیان اینکه اکران این فیلم‌ها در راستای اهداف خانه فیلم این مرکز است که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده افزود: حضور عموم برای تماشای این آثار آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت کارت ورود، به حوزه هنری یزد مراجعه کنند.
وی گفت: فیلم سینمایی دلبری با موضوع دفاع مقدس، دومین فیلم بلند سید جلال دهقانی اشکذری است که به تهیه کنندگی مشترک سید محمود رضوی و حوزه هنری به روی پرده می‎رود.
غفاریان ادامه داد: این فیلم با بازی هنگامه قاضیانی، آتیلا پسیانی، عباس غزالی، محمدرضا شیرخانلو، مهسا هاشمی و مهدی عطاران، ملودرامی اجتماعی است که روایت تازه‌ای از دفاع مقدس را بیان می‌کند، قصه این فیلم درباره زنی به نام طوبی است که در شب مراسم عروسی خواهرزاده‌اش اتفاقاتی برایش رخ می‌دهد.
وی تصریح کرد: دیگر عوامل فیلم سینمایی دلبری عبارتند از مدیر تولید مرتضی متولی، مدیر فیلمبرداری فرشاد بشیرزاده، طراح صحنه و لباس آبتین برقی، صدابردار صحنه طاهر پیشوایی، طراح چهره‌پردازی سعید ملکان، تدوین حمیدرضا قربانی، صداگذاری و میکس سید علیرضا علویان، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز بابک نبی زاده، موسیقی فرید سعادتمند و… .
کارشناس مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری یزد گفت: پیش از اکران دلبری، فیلم هنگامه اولین فیلم داستانی درباره مدافعان حرم به کارگردانی امیر داسارگر و تهیه کنندگی حامد بامروت‌نژاد به مدت ۴۰ دقیقه به نمایش در می‌آید. امین ایمانی و سوگل طهماسبی در نقش یک زوج در این فیلم بازی می‌کنند.
غفاریان با بیان اینکه هنگامه یکی از پرمخاطب‌ترین فیلم‌های جشنواره فیلم عمار بود ادامه داد: در ششمین جشنواره فیلم عمار از این فیلم به عنوان اثر برگزیده بخش داستانی نیمه‌ بلند تقدیر شده است.
وی گفت: علاقه‌مندان برای تماشای فیلم سینمایی دلبری و هنگامه می‌توانند تا چهارشنبه سوم شهریورماه از ساعت ۱۷در پلاتو حوزه هنری یزد واقع در ابتدای خیابان آیت الله کاشانی، کوچه آزادی همزمان به تماشای این دو اثر بنشینند.
منبع: ایکنا

۱ دیدگاه