نقویان در یزد:

نیازی به داعش نیست، خودمان با خودمان در حال جنگیم!

استاد حوزه و دانشگاه گفت: نیازی به حضور داعش در کشور نیست، خودمان به جان هم افتاده ایم و باهم می جنگیم!

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام ناصر نقویان در مسجد امام صفائیه یزد با اشاره به برخی اتفاقات در حوزه سیاست و دین جامعه گفت: در حالیکه امروز دشمنان اسلام متحد شده اند، به اندازه کافی به جان هم افتاده ایم.

وی افزود: در یزد کار به جایی رسیده است که می گویند چرا عکس حاج سید جواد حیدری را نصب می کنید؟! من سوالم این است مگر او زاهد و خداترس نبود و مورد وثوق مردم نبود؟

نقویان گفت: ممکن است در حوزه های دینی، برخی نظرات وجود داشته باشد که مورد نظر ما نباشد ولی آیا این می توان ملاکی برای تخریب یکدیگر باشد؟

این عالم دینی گفت: اگر ملاک نگاه به رهبری باشد، ایشان که چپ و راست و اصولگرا و اصلاح طلب را به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام درآورده اند.

وی با طرح این موضوع که گاهی اوقات لازم است انسان سکوت کند، گفت: علی ابن ابیطالب ۲۵ سال سکوت کرد، که شاید اگر ما در زمان او بودیم می گفتیم سکوت را بشکن و اقدام کن!

حجت الاسلام نقویان در ادامه اخلاق را مهمتر از اصول و فروع دین توصیف کرد و گفت: اصل و فرع دین باید در خدمت میوه اسلام که اخلاق است، باشند. همانطور که پیامبر فرمود برای تکمیل مکارم اخلاق مبعوث شده است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: اسلام دین، عرفان و فلسفه نیست، بلکه اسلام دین اخلاق است و اگر اخلاق و تربیت باشد، عرفان و فلسفه هم خواهد آمد.

وی افزود: چه بسا زرتشتیان اخلاقمدار و چه بسا مسلمانان بداخلاقی که امروز در جامعه حضور دارند.

او افزود: اخلاق، ویترین جذب افراد است.

ناصر نقویان با این طرح این موضوع که سازمان میراث فرهنگی، مسئولیت حراست از آثار تاریخی کشور را بر عهده دارد، گفت: چه کسی مسئولیت حراست از اخلاق مردم را بر عهده دارد؟ باید دانست که حوزه ها، علما و روحانیون در این خصوص مسئول هستند.

او تاکید کرد: اسلام با اخلاق خوش و بزرگواری پیامبر پیشرفت کرد. وی گفت: هیچ انسان بی وجدانی پیدا نمی شود که اصول اخلاقی را منکر شود.

این استاد دانشگاه با طرح این سوال که چرا جهان از داعش متنفر است و مگر نه اینکه این ها در حال جهاد هستند و به احکام عمل می کنند، گفت: داعش اخلاق ندارد.

وی افزود: امام زمان ظهور می کند با رفتار اخلاقی نه با شمشیر داعش. نقویان تاکید کرد: روز ظهور، روز درخشش اخلاق است نه روز شمشیر داعش.

نقویان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت حجاب گفت که با توسری نمی توان روسری به سر افراد کرد، بلکه باید توی سر درست شود تا روسری، سر شود!

حجت الاسلان نقویان درباره وضعیت اجتماعی یزد هم گفت که وضعیت طلاق در یزد رو به افزایش است و "یزد در حال آلوده شدن است."

این مراسم باحضور پرشور مردم یزد در شب شهادت فاطمه الرهرا برگزار شد.

خبرانلاین

۵ دیدگاه

 • ناشناس

  خدا انشاالله تو یکی رو سریعتر به راه راست هدایت کنه این قدر جو زده شدی

 • حسن

  سایت جبرهخوار یزدی نیوز چرا خفقان گرفتی اگر ستاد مردمی می خواهید بفهمید چیه امروز یک سر به میرچخماق می زدید نه اینک از پول بیت المال ستاد مردمی درست کنید برای خاتمی جیرخوار سوروس

 • اقشین

  آقای نقویان توروخداحرف دلتو بزن گول مال وزر رو نخوراون دنیاباکسی شوخی ندارنا

 • محمد

  این نقویان خودش سرمنشاء اختلاف و دو دستگی است.

 • حسن

  خداوندهمه ی ماوازجمله آقای نقویان راعاقبت به خیرگرداند