یک فعال سیاسی تشریح کرد:

پیام ویژه همراهی عارف با روحانی در سفر به یزد چه بود؟

عضو هیات ‌مدیره بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد پیام ویژه همراهی محمدرضا عارف با رئیس جمهوری در سفر به یزد، وفاق کامل میان جریان اصلاحات و حامیان دولت با رئیس جمهوری و بیانگر پایان فصل تقابل مجلس نهم و دولت یازدهم با روی کار آمدن مجلس جدید در هفت خرداد ۹۵ است.

به گزارش یزدی نیوزحسن رسولی در گفتگو با رویداد۲۴ ضمن اشاره به این مطلب گفت: حضور آقای روحانی در یزد به همراه آقی عارف به عنوان یک شخصیت علمی، دانشگاهی و سیاسی که در جایگاه اداره شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بخش دیگری از ظرفیت‌های خود را نشان داد، بیانگر عمق هم سویی، همکاری و همگرایی بین اصلاح طلبان و آقای رئیس جمهور است. 

 
صبح امروز محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان و نماینده منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در سفر رئیس جمهوری به یزد، وی را همراهی کرد. این نخستین بار پس از روی کار آمدن حسن روحانی است که شاهد چنین همراهی هستیم. 
 
حسن رسولی در تشریح پیام این همراهی گفت: عارف در سال ۹۲ به همراه تصمیم جمعی جریان اصلاحات که با رهبری و محوریت آقای خاتمی صورت گرفت با کناره گیری از رقابت‌های انتخاباتی و اعلام حمایت از آقای روحانی در سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم تاثیر تعیین کننده و بسیار مهمی داشتند. 
 
وی در ادامه افزود: البته تا قبل از این مقطع کناره گیری نیز، شاهد شباهت‌های گفتمانی بین این دو کاندیدای ریاست جمهوری بودیم اما با این اقدام اخلاقی، تاریخی و سیاسی آقای عارف، این اتفاق به نقطه عطفی در تحولات و معادلات سیاست داخلی کشور تبدیل شد. 
 
این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: پس از پیروزی آقای روحانی نیز آقای عارف که تنها کاندیدای اصلاح طلب انتخابات ۹۲ بودند،‌‌ همان خط مشی حمایتی از رئیس جمهور و کلیت دولت را صادقانه و با صراحت و شجاعت ادامه دادند، تا جایی که طی یکی دو نوبت اعلام کردند که در سال ۹۶ نیز با ایشان رقابت نخواهند کرد. 
 
به گفته حسن رسولی با توجه به خط مشی صحیحی که روحانی اتخاذ کرده و به ویژه پس از موفقیت بسیار مهم به سرانجام رساندن برجام و پرونده هسته‌ای، عارف که زمانی به عنوان رقیب روحانی ایفای نقش می‌کرد، اعلام کرد در سال ۹۶ هم با وی رقابت نمی‌کند. 
 
این عضو هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان درارزیابی انتخابات مجلس دهم که محمدرضا عارف با در قالب رویکرد گام دوم در آن شرکت کرد، گفت: یکی از دستاوردهای مهم اصلاح طلبان و حامیان دولت در انتخابات مجلس تثبیت جایگاه سیاسی دولت روحانی برای شرایط فعلی و سال‌های آینده بوده است. 
 
وی گفت: بنابراین دعوت از آقای عارف برای همراهی رئیس جمهور در سفر استانی به یزد که زادگاه آقای عارف است، با توجه به این پیشینه عملکردی و روابط دو جانبه یک رویداد کاملا طبیعی است. 
 
رسولی با اشاره به اینکه آقایان عارف و روحانی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران مبارزه علیه رژیم طاغوت نیز با هم روابط دوستانه و همکاری‌های مبارزاتی داشته‌اند و از این حیث یاران دیرآشنای یکدیگر هستند، گفت: آقای عارف در سال ۹۲ نقش همراهی و یاری دهنده‌ای ایفا کرد و اقدامی را انجام داد که در تاریخ معاصر ایران بی‌نظیر بوده است. 
 
وی معتقد است که مردم تهران در انتخابات هفتم اسفند امسال با رای بالای خود از عارف به دلیل نقشی که در سال ۹۲ ایفا کرد، قدردانی عملی کردند. 
 
بر این اساس رسولی همراهی عارف به عنوان سرلیست اصلاح طلبان و نفر اول سیاسی‌ترین حوزه انتخابیه کشور یعنی تهران، شمیرانات، اسلامشهر و شهرری در این سفر را حامل این پیام دانست که فصل تقابل مجلس نهم و دولت یازدهم با روی کار آمدن مجلس جدید در هفت خرداد ۹۵ رو به پایان است و مردم ما می‌توانند امیدوارباشند که با تشکیل مجلس کارآمد، خردگرا و معتدل دهم روابط و مناسبات این دو قوه ضمن حفظ استقلال و اعمال اختیارات هرکدام از این دو قوه به گونه‌ای رقم بخورد که به جای تعارض و تقابل دو ظرفیت مجلس و دولت دوشادوش یکدیگر در جهت خدمت به مردم که با مشکلات بسیاری مواجه هستند، فعالیت کنند.

۱ دیدگاه