اعلام زمان پرداخت وجوه سپرده‌گذاران «ثامن‌الحجج»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیر عامل بانک پارسیان اعلام کرد که این بانک از دهه فجر، پرداخت حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از سپرده‌های خرد سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج را آغاز می‌کند.

به گزارش  ایسنا، در حالی بعد از مشکلات ایجاد شده برای موسسه اعتباری ثامن‌الحجج و به دنبال آن عدم بازپرداخت دیون سپرده‌گذاران آن، بانک مرکزی عاملیت اجرای تعهدات این موسسه را به بانک پارسیان واگذار کرد که کوروش پرویزیان – مدیر عامل این بانک – درباره میزان و نحوه‌ بازپرداخت وجوه سپرده‌گذاران موسسه توضیحاتی را به ایسنا اعلام کرد.

آنطور که پرویزیان توضیح داده، بانک پارسیان منتظر ابلاغ فهرستی از بانک مرکزی شامل افرادی که مشمول تادیه دیون ثامن‌الحجج می‌شوند است که البته این فهرست طی امروز و فردا به این بانک ابلاغ خواهد شد.

مدیر عامل بانک پارسیان با بیان این‌که با هماهنگی‌های انجام شده، قرار است سپرده سپرده‌گذاران مورد تایید بانک مرکزی در یک برنامه زمان‌بندی شده مشخص به آنها واگذار شود، اظهار کرد: بانک پارسیان از دهه فجر ( ۱۲ بهمن‌ماه) توزیع وجوه سپرده‌گذاران خود را آغاز می‌کند.

وی با بیان این‌که پرداخت سپرده‌ها با اولویت سپرده‌های خرد انجام می‌شود، اضافه کرد: براین اساس در مرحله‌ اول سپرده‌های سه میلیونی، پنج میلیونی و ۱۰ میلیون‌ تومانی به صاحبان آنها پرداخت خواهد شد.

پرویزیان ادامه داد: در مراحل بعدی با دریافت فهرست‌هایی که بانک مرکزی به بانک پارسیان ابلاغ خواهد کرد، به ترتیب مابقی سپرده‌ها نیز پرداخت خواهد شد.

مدیر عامل بانک پارسیان درباره‌ این‌که کلیه بدهی موسسه ثامن‌الحجج چه میزان است؟ گفت:‌ تاکنون آمار قطعی از سوی بانک مرکزی به بانک پارسیان اعلام نشده است، اما در مورد سپرده‌گذاران خرد باید گفت ثامن‌الحجج حدود ۹۰۰ هزار سپرده خرد با رقمی نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان دارد.

وی در مورد این‌که آیا قرار است اموال ثامن‌الحجج به بانک پارسیان اضافه شود؟ نیز اظهار کرد: فعلا هیچ چیزی روشن نیست و ما فقط عامل توزیع سپرده‌های خرد از سوی بانک مرکزی هستیم.

آنطور که پرویزیان در مورد واگذاری ثامن‌الحجج به این بانک گفته با توجه به این‌که این مسائل در حوزه بانک مرکزی است آنها باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنند و این بانک همان مسئولیت عاملیت را برعهده دارد.

مدیر عامل بانک پارسیان با ارائه‌ توضیحات بیشتر خاطر نشان کرد: در حال حاضر سامانه‌های الکترونیکی مربوط به ساماندهی سپرده‌های ثامن‌الحجج در بانک پارسیان و بانک مرکزی به طور هماهنگ کار می‌کنند و با نرم‌افزارهایی که در حال تهیه است این اطمینان برای سپرده‌گذاران وجود دارد که منابع آنها با صحت کامل برگردانده خواهد شد.

به گفته پرویزیان، اگر سپرده‌گذاران مایل باشند می‌توانند با محصولات جدیدی که بانک پارسیان تعریف می‌کند، سپرده‌گذاری مجددی در این بانک انجام داده که شرایط آن در حال فراهم شدن است.

وی همچنین در مورد این‌که بانک پارسیان به عنوان بانک عامل انتخاب شده است، توضیح داد: به هرحال این تصمیم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار بوده است. در عین حال که بانک پارسیان به عنوان عامل توزیع بسیاری از سود سهام شرکت‌های بزرگ، نرم‌افزارها و سیستم‌هایی در اختیار دارد که می‌تواند از آن در این مورد بهره ببرد. از سویی دیگر موضوع برند بانک پارسیان و همچنین اطمینان و آرامشی که در بازار پول دارد این فرصت را ایجاد کرده تا این بانک به عنوان عاملی برای انجام تعهدات موسسه ثامن‌الحجج پرداخت شود.

۳ دیدگاه

  • سعید

    دوستان گول نخورید .ما میزانها هم گول خوردیم وبه چاه افتادیم.همش توخالی. .ساده نباشید

  • سبزواری

    مثل ما میزانی ها بدبخت شدید رفت تا اخر عمرمان باید منتظر باشیم

  • صالح

    دیگردولت به موسسات نیازی نداردچون تحریم ها برداشته شدمردم هم عروسک خیمه شب بازی بودنداین موسسه هادرسال۸۹مجازاعلام می شونددرسال۹۳غیرمجاز