استاندار یزد:

مدعیان کم توجهی به جوانان آمار مقایسه ای ارائه کنند

استاندار یزد گفت: مطالبه بدون ذکر مبانی درست نیست و افرادی که ادعای کم توجهی به جوانان در برهه کنونی دارند آمار مقایسه ای نسبت به دوره های گذشته ارائه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)  سیدمحمد میرمحمدی در سلسله نشست های جوانان با مسئولان استان یزد افزود: در دو سال اخیر با برگزاری پنج نشست ستاد ساماندهی امور جوانان در استان، به این حوزه توجه مطلوبی شده است.
عالی ترین مقام اجرایی استان یزد اظهار کرد: سمن های فعال در حوزه اندیشه، فرهنگ و هنر نقش هدایت گری جامعه را برعهده دارند و جزو ضروری ترین نیازهای جوانان محسوب می شوند.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد (سمن ها) جنبه مشارکتی دارند و دولت در چارچوب قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به آنها کمک می کند.
وی با بیان اینکه سمن ها از جمعی با هدف رفع کمبودی تشکیل شده است، اضافه کرد: به طور حتم در انجام فعالیت ها با حرف و حدیث هایی مواجه می شویم اما نباید چنین مسائلی خللی در خدمت رسانی به مردم ایجاد کند.
استاندار یزد گفت: باید در هر شرایطی حتی اگر از زمین و هوا بمب ببارد در تصمیم های خود راسخ باشیم و وظیفه و مسئولیت خود را اساس فعالیت قرار دهیم.
میرمحمدی با ابراز خرسندی از فعالیت ۲۰ هزار عضو سازمان مردم نهاد هلال احمر در یزد افزود: باید از ظرفیت جوانان عضو این سازمان در راستای کمک و امداد مردم استفاده شود.
وی ادامه داد: در راستای حمایت از سمن ها نسبت به جلب کمک واحدهای صنعتی تلاش شده اما این واحدها هم با توجه به اوضاع کنونی با محدودیت هایی مواجه هستند.
وی اضافه کرد: برای برگزاری کارگاه های آموزشی برای سمن ها باید ابتدا نیازها شناسایی و سپس اقدام شود.
میرمحمدی خطاب به جوانان عضو سازمان های مردم نهاد گفت: باید حس مسئولیت پذیری، تدبیر، خودسازی و کمک به دیگران در جوانان تقویت شود و سازمان های مردم نهاد در راستای ایجاد سلامت، آرامش، ایجاد رابطه حسنه بین افراد و بهبود شرایط زندگی در جامعه تلاش کنند.
وی افزود: باید با واگذاری امور در چارچوب قانون به جوانان، حس خودباوری در آنان ایجاد شود.
استاندار یزد درباره تشکیل مجمع مشورتی جوانان اظهار کرد: در استان مجمع مشوراتب وسیعی شامل اقشار مختلف مردم از جمله زنان، مردان، جوانان و سالمندان تشکیل شده و نباید روی قشر خاصی محدود و متمرکز شویم.
میرمحمدی افزود: شوراهای مختلفی از جمله دانش آموزی، صنعتی و انجمن ها، احزاب، رسانه ها، هیاتهای مذهبی و روحانیان در استان فعال هستند و نشست های مشورتی با آنان برگزار شده است.
وی در ادامه درباره سمن های تولیدی و تعاونی اظهار کرد: در این خصوص مانعی وجود ندارد و علاقه مندان می توانند در قالب شرکت های سهامی عام و خاص مجوز گرفته و فعالیت کنند.
وی همچنین اجرای ورزش در پارکها را مطلوب دانست و ادامه داد: باید انواع ورزش ها را در پارکها داشته باشیم و به ورزش های عمومی توجه بیشتری شود.
میرمحمدی به اهمیت توجه به فعالیت های قرآنی و ازدواج جوانان اشاره کرد و فعالیت مطلوب تر در این حوزه ها را خواستار شد.
در این نشست شماری از جوانان و نمایندگان سازمان های مردم نهاد نیز به ارائه دیدگاه های خود در حوزه های مختلف پرداختند و همکاری بیش از پیش مسئولان استان از سمن ها را خواستار شدند.

ایرنا

۱ دیدگاه

 • حاضر در جلسه

  خود استاندار جواب داده!
  در دولت قبل جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان با مصوبات مشخص هر ماهه برگزار می شده و حالا در بیش از دو سال فقط پنج جلسه!!
  هر چند نیازی به مقایسه نیست
  استاندار خوب!
  بگوید خروجی این جلسات چه بوده؟!!