نیت خوانی رسانه ها از خطبه های مبهم امام جمعه یزد:

رسانه های زنجیره ای جریان خاص، متهم ردیف اول

از روز گذشته و بعد از خطبه های نماز جمعه شهر یزد رسانه های استان گمانه زنی های گسترده ای پیرامون بخشی از خطبه های آیت الله ناصری را آغاز کرده اند، خطبه های مبهمی که در آن برخی رسانه ها متهم شده اند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) ،آیت الله ناصری امام جمعه یزد روزگذشته در بخشی از خطبه های نمازجمعه شهر یزد در سخنانی گفت: "تذکر می دهم به برخی نشریات و روزنامه نگارها! رسانه‌ها از بیان مطالب تفرقه انگیز که باعث ایجاد تنش و اختلاف در جامعه می‌شود، دوری کنند و همبستگی و اتحاد را گسترش دهند.متاسفانه گاها دیده می شود در برخی روزنامه ها و فضای مجازی مواردی عنوان می شود که به دور از حقیقت و دروغ است.در این خطبه ها فعلا مساله را بازتر نمی کنم اما در صورتی که این رسانه ها به کار خود ادامه دهند به صورت واضح تر برای مردم بیان خواهم کرد.گاها دیده می شود افرادی که احتمالا قصد حضور در انتخابات را به عنوان کاندیدا دارند نیز مواردی به ناحق بیان می کنند و عمدتا تهمت به افراد است لذا باید از بیان موارد دروغ و افترا دوری شود.پست و مقام چه ارزشی دارد که عده ای به خود اجازه می دهند برای رسیدن به آن از هر دروغی استفاده کنند و اینکه افرادی گاها به ظن اینکه قرار است در انتخابات کاندیدا شوند در سخنرانی های خود هر تهمتی بیان می کنند چه از لحاظ قانونی و یا اخلاقی زیبنده نیست."

این سخنان در حالی منتشر می شود که برخی سایت های زنجیره ای بدون مجوز با تشدید برخی بی اخلاقی ها به دروغ پراکنی و ناامیدی مردم همت گمارده اند.برای نمونه ،همین هفته پیش بود که این رسانه های قانون شکن بدنبال انتصاب یکی از مدیران،بخشی از زندگی وی را منتشر کرد که او را متهم به رانت خواری در پست های مدیریتی می نمود.

پیگیری های تابناک یزد نشان می داد نه تنها خبر مذکور صحت نداشت بلکه این رسانه های زنجیره ای سعی داشتند به علت اختلافات سیاسی از ادامه انتصاب این مدیر با هجمه رسانه ای جلوگیری نمایند.

به نظر می رسد،گسترش فرهنگ سودآوری در برخی از رسانه ها مدیران آنها را به چشم پوشی در برابر اصول حرفه ای روزنامه نگاری و نیز نادیده گرفتن ارزشهای ملی و مذهبی در جامعه سوق داده است. همچنین اگر صاحبان رسانه و یا کارگزاران رسانه ای به حداقلی از اخلاق حرفه ای در حوزه رسانه ای قائل نباشند، بی تردید مقبولیت و مشروعیت آنان نیز در بین مخاطبان عام و خاص به مخاطره خواهد افتاد.

تابناک یزد

۲ دیدگاه

  • رضایی

    مممنون حقا که راست میگید

  • علیرضا آیت اللهی

    به مبارزات انتخاباتی و در واقع جاه طلبانه در یزد کاری ندارم . چون هیچ یک از دوجناح را قبول ندارم ؛ و پیرو خط امام نمی دانم . امام تشریف آوردند، مرام خودرا ابراز فرمودند و از ملٌت آنچنان رای گرفتند . امٌا پی چنددهه ی ممتد و طولانی اخیر نه چندان در خط ایشان حرکت نکرده ایم بلکه غالبا” در جهت عکس ! . بهانه نیاوریم ؛ توانا بود هرکه دانا بودد ! . کو آن امنیٌت فرد مؤمن ؟ . کجاست آن سعادت بنده مسلمان ؟! . پیشوایان مذهبی باید درحدٌ محل فعالیت خود باشند . پیشوای مذهبی یزد در حدٌ یزد ؛ و پیشوای مذهبی کوچه بیوک در حدٌ کوچه بیوک ! ….