با ارسال یک نامه سرگشاده اتفاق اقتاد؛

اعترافات جالب رئیس دفتر استاندارسابق یزد: فلاح زاده هفته یک بار تهرانگردی می کرد/بسیاری از مدیران فعلی از دولت قبل هستند

رئیس دفتر استاندارسابق یزد در نامه ای سرگشاده به استاندار فعلی یزد برخلاف رسانه های همفکر خودش گفته است فلاح زاده حداقل هفته ای یک بار به تهران می رفت و هنوز بسیاری از مدیران منصوبی وی تغییر نکرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)  میرمحمدی استاندار یزد در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد در سخنانی گفته بود صرفا ۲۱ درصد اعتبارات مصوبات سفر هیئت محترم دولت سابق به استان یزد محقق شده است و علت ضعف مسئولان استان در سطح کشور برای جذب اعتبارات در دولت قبل نیز نامشخص است.
این اظهار نظر باعث شد، مهران فاطمی، رییس دفتر استاندار سابق یزد با نامه ای سرگشاده خطاب به استاندار یزد که نسخه ای از به پایگاه خبری یزدفردا ارسال شده است واکنش نشان دهد.
فاطمی در این نامه با تکذیب عدد۲۱ درصد از اعتبارات سفرهای استانی معتقد است  درصد پیشرفت مصوبات سفر برای سفر اول ۹۴ درصد، سفر دوم ۷۹ درصد و سفر سوم ۳۹ درصد است. هرچند مشخص نیست منظور از اعتبارات مصوبات و پیشرفت مصوبات چیست!
این نامه بلند بالا در عین حال که حاوی یک پیشنهاد و یک گلایه برای استاندار فعلی یزد است چند نکته جالب و در خور تامل دارد که یزدی نیوز علاقه دارد این لقب این نکات را اعتراف بنامد چرا که این سخنان مهر باطلی بر همه انتقادات تیم رسانه ای منصوب به جناح رئیس دفتر استاندارسابق یزد بر دولت فعلی است.

نکته اول:  چه کسی دروغ می گوید؟
با توجه به عدم شفافیت در اطلاع رسانی در خصوص مصوبات سفر در عرصه افکار عمومی  و همچنین جزییات روند اجرا به نظر می رسد نیاز به کمیته حقیقت یاب در این خصوص است. ادعای ۲۱ درصد و تفاوت آن با ۹۴ درصد اختلاف فاحشی است و بهتر است هرچه سریع تر دیگ رسوایی به زمین بخورد.
همچنین بهتراست مسئولان دولت قبلی درباره  روند اجرایی شدن مصوبه انتقال آب ، احداث موزه کویر نوردی و ده ها پروژه بزرگ دیگر مصوبات در دولت قبل هم از حالا به فکر تهیه گزارش باشند.

نکته دوم: تهران گردی های هر هفته فلاح زاده
بعد از انتصاب میرمحمدی به عنوان یک مدیر یزدی ساکن تهران به عنوان استاندار یزد نوک پیکان انتقادات به وی توسط تیم رسانه های جریان خاص و همفکر رئیس دفتر استاندار سابق یزد در استان به وی بر این محور استوار بود که وی مدیر پروازی است و هر هفته به برای دیدن خانواده به تهران می رود.
بارها این ادعا توسط مسئولان و شخصیت ها مطلع تکذیب شد که میرمحمدی صرفا بر اساس دعوت وزارتخانه ها و یا پیگیری های ضروری استان که در حوزه وظایفش متصور است به تهران می رود و بعضا تا ۱۵ روز ممکن است سفری نداشته باشد ولی تیم رسانه ای مخالف دولت هرگز این حرف ها را نشنید.
همفکران رسانه ای رئیس دفتر استاندار سابق یزد اصرار دارند دلیلی ندارد استاندار یزد هفته ای یک بار به تهران سفر کند و اگر برود یعنی برای دیدن خانواده اش می رود.
اما در این نامه رئیس دفتر استاندار سابق یزد نظری برخلاف همفکران رسانه ایش دارد:


" سفرهای مکرر و هفتگی به تهران برای پیگیری مصوبات، نشست های مختلف با مقامات کشوری و پیگیری‌های شبانه روزی … توسط استاندار سابق یزد، مسائل و مواردی نیست که به سادگی بتوان آن را انکار و آن را به گونه‌ای دیگر جلوه داد."


بی شک حرف رئیس دفتر سابق صحیح است چراکه نیمی از وظایف استانداران در پیگیری در وزارتخانه ها متمرکز است که باید حضوری صورت گیرد و هیچ اشکالی بر آن متصور نیست.
اعتراف فاطمی به تهرانگردی های هفتگی فلاح زاده استاندار سابق یزد را باید به فال نیک گرفت و از طرفی از وی انتظار می رود این نکته را به زبانی که همفکرانش بفهمند به انها منتقل کند که استانداران ناجارند به تهران بروند!


نکته سوم: تغییرات اتوبوسی مدیران در استان در کار نبوده است
از دیگر انتقاداتی که مرتب به استاندار دولت حسن روحانی در یزد می شود تغییرات مدیران است. جالب است که میرمحمدی استاندار هم از جناح اصلاح طلبان در این خصوص نقد می شود که چرا مدیران را تغییر نمی دهی و هم از جناح اصولگرا و همفکران رئیس دفتر سابق استاندار که چرا مدیران را تغییر می دهی!
گویی چوبی دو سر طلا شده است این استاندار یزد در حوزه تغییر مدیران !
القابی همچون تغییرات اتوبوسی ، فله ای جزو کلمات کلیدی پررونق  رسانه های همفکر رئیس دفتر استاندار سابق است که مثل نقل و نبات بر سر تیم اجرایی استان می ریزند.
رسانه های همفکر رئیس دفتر استاندار سابق معتقدند میرمحمدی استاندار یزد به صورت اتوبوسی مدیران استان را تغییر داده است.
این ادعای پوچ و صرفا تخریبی علیه دولت یازدهم در استان با نظر رئیس دفتر استاندار سابق متفاوت است. فاطمی در نامه سرگشاده اش گفته است:


"    بسیاری از مدیرانی که در دوران استاندار سابق یزد در استان مشغول به فعالیت بوده‌اند هم‌اکنون نیز در حال خدمت رسانی به مردم بوده و به عنوان عضوی از شورای برنامه ریزی استان حضور دارند…"


قبلا نیز در سایت یزدی نیوز با ارائه لیست مدیران تغییر یافته در دولت یازدهم اعلام شد صرفا کمتر از ۲۰ درصد از مدیران کل استان تغییر کرده و یا به دلیل بازنشستگی، گزینه جدید معرفی شده است. با نگاهی به روند تغییر مدیران در دوره فلاح زاده استاندار سابق یزد باید گفت ۲۰ درصد عدد بسیار کوچکی است.
اعترافات جالب فاطمی رئیس دفتر استاندار سابق یزد نشان می دهد در دو سال گذشته رسانه های همفکر رئیس دفتر استاندار سابق جز دروغ  و سخنان کذب هیچ انتقاد جذابی برای تخریب استاندار و همفکرانش نیافته اند و این اعترافات همچون دیگ رسوایی جریان منتقد استاندار فعلی یزد است که برملا شد.

متن کامل نامه سرگشاده
بسم الله الرحمن الرحیم/برادر گرامی و ارجمند جناب آقای مهندس سیدمحمد میرمحمدی زید عزه/استاندار محترم و متین یزد/با سلام و اهداء تحیات/با درود و صلوات به حضرت محمد مصطفی(ص) و خاندان مطهرش و آرزوی توفیق الهی برای حضرتعالی، به استحضار می رساند چندی پیش در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد در سال جاری به ریاست جنابعالی و با حضور مدیرکل محترم دفتر پیگیری معاونت اجرایی رئیس جمهور، مطالب و آماری ناصواب و غیرواقع در خصوص عملکرد مدیریت ارشد استان در دوره گذشته، مبنی بر تحقق ۲۱ درصدی اعتبارات مصوبات سفر هیئت محترم دولت سابق به استان یزد و نامشخص بودن علت ضعف مسئولان استان در سطح کشور برای جذب اعتبارات در دولت قبل، مطرح گردیده که لازم دیدم مطالبی را در این رابطه ارائه نمایم:

    از آغاز فعالیت استاندار سابق یزد، ستادی در محل استانداری یزد برای پیگیری ، ارزیابی میزان پیشرفت مصوبات و پروژه های سفر تشکیل و این ستاد به صورت ماهیانه نسبت به دریافت گزارش های مربوطه اقدام نمود که این گزارشات در سامانه نهاد ریاست جمهوری ثبت و همچنین بصورت کتابچه‌ای چاپ گردیده است. آخرین گزارش‌گیری در این سامانه مربوط به تاریخ  2/ 6/ 92 می‌باشد که بر این اساس تا تاریخ مذکور، درصد پیشرفت مصوبات در شهریور سال ۱۳۹۲ برای سفر اول ۹۴ درصد، سفر دوم ۷۹ درصد و سفر سوم ۳۹ درصد گزارش شده است. نظر به انتشار عمومی مصوبات سفر در رسانه‌ها و در دسترس بودن آن برای عموم، ارزیابی این موضوع کار چندان دشواری نخواهد بود مضاف بر اینکه این سامانه تا کنون بروز نشده است و ستاد پیگیری مصوبات سفر نیز در ابتدای ورود این دولت منحل شده و حتی ایدی و پسورد سامانه مذکور از مسوول مربوطه  به منظور برزوز رسانی گزارشات اخذ نگردید لذا در این شرایط جمع بندی نهایی و قطعی واعلام آمار تحقق ۲۱ درصدی اعتبارات مصوبات سفر مخدوش و به دور از انصاف است.

لازم به یادآوری است از آنجا که از تاریخ فوق الذکر، گزارشی برای ثبت در سامانه مذکور ارائه نشده است قطعا میزان جذب اعتبارات و پیشرفت پروژه‌ها بیش از این ارقام می‌باشد. ضمن آن که مستحضرید بسیاری از مصوبات سفر هیات محترم دولت، مربوط به مطالعه، جانمایی، تجهیز، تعمیر، صدور مجوز، تسریع، تخصیص اعتبار یا تسهیلات و… بوده که تحقق آنان در قالب جذب اعتبارات قابل محاسبه نیست و حتی جمع‌بندی اعتبارات ۷۹۵ مصوبه و توافقنامه سه سفر هیئت محترم دولت سابق به استان که شامل اعتبارات استانی، ملی، وزارت خانه، نهاد ریاست جمهوری و … و همچنین متشکل از هزاران پروژه می‌باشد، بسیار مشکل است.   

    بسیاری از مدیرانی که در دوران استاندار سابق یزد در استان مشغول به فعالیت بوده‌اند هم‌اکنون نیز در حال خدمت رسانی به مردم بوده و به عنوان عضوی از شورای برنامه ریزی استان حضور داشته و می توانند در این رابطه گواهی بر مدعا باشند. ضمن آن که کتابچه‌ای که در خصوص مصوبات سفر هیات محترم دولت به استان یزد منتشر و در اختیار عموم قرار گرفته است توسط مدیران محترم مورد امضاء و تصدیق قرار گرفته است. در چنین شرایطی، اعلام آمار این چنینی، محل تامل و دقت نظر است. لذا پیشنهاد می‌شود دستور فرمایید برای اثبات حقیقت موضوع، کارگروهی متشکل از نماینده نهاد ریاست جمهوری، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد، نماینده دفتر فنی استانداری، مسئول پیگیری مصوبات سفر فعلی و سابق تشکیل و دراین خصوص اعلام نظر نمایند.
    همانگونه که مستحضرید سفر پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در دوران استاندار سابق برنامه‌ریزی و محقق گردید. این سفر ارزشمند در کنار دستاوردهای عظیم معنوی، دارای دستاوردهای مهم عمرانی و اقتصادی برای استان یزد بود. نکته حائز توجه آن که مصوبات سفر پربرکت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) نزدیک به صد در صد اجرایی و محقق شده است و مدارک و مستندات آن نیز موجود است . حال چگونه می توان پذیرفت مجموعه مدیریتی استان، که در زمان مقرر همه مصوبات آن سفر را اجرایی کرده‌اند برای تحقق حداکثری مصوبات سفر ریاست جمهوری عاجز بوده و یا کم‌کاری و بی‌توجهی کرده باشند؟! به بیان دیگر، تحقق صد درصدی مصوبات سفر با برکت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) برای اهل انصاف و استدلال، سندی معتبر بر توانمندی مدیریت وقت استان و معیار سنجشی برای پشتکار و پیگیری این مجموعه برای تعالی یزد بوده و آمار ارائه شده در نشست شورای برنامه‌ریزی استان را مخدوش و مورد تردید جدی قرار می‌دهد.    
    جناب آقای استاندار! خود به خوبی واقفید که همه مدیریتها در کنار مزیت‌ها و محاسن، دارای نواقص و ایراداتی نیز می‌باشند و اینجانب نیز در صدد آن نیستم که مدیریت ارشد سابق استان را از همه ایرادات مبرا جلوه دهم، همانگونه که دوران مدیریت حضرتعالی نیز به رغم اقدامات صورت گرفته، قابل نقد خواهد بود. اما آنچه که همه مدیران و آحاد مردم شریف استان بر آن اذعان داشته اند سختکوشی، پیگیری شبانه روزی و تلاش مستمر و بی ادعای استاندار سابق یزد است که از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان استاندار فعال مقلب گردید و بارها و بارها امام جمعه فقید دیارمان مرحوم شیخ محمدعلی صدوقی (ره) و سایر بزرگان بر متدین بودن و پشتکار ویژه ایشان تاکید داشتند وحقیقتا شعار تدبیر و اعتدال دولت محترم  و گفتمان مدیریت جهادی و انقلابی  رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی را در دوران تصدی و مدیریت خویش در عمل به منصه اجرا گذاشت. سفرهای مکرر و هفتگی به تهران برای پیگیری مصوبات، نشست های مختلف با مقامات کشوری و پیگیری‌های شبانه‌روزی و بی‌وقفه برای تعالی و پیشرفت استان دارالعباده یزد توسط استاندار سابق یزد، مسائل و مواردی نیست که به سادگی بتوان آن را انکار و آن را به گونه‌ای دیگر جلوه داد. تردیدی نیست مدیران امین حضرتعالی، که به انحای مختلف در دوران استاندار سابق یزد نیز مشغول به فعالیت بوده‌اند می‌توانند گواه این ادعا باشند. لذا متهم کردن مسئولان سابق استان یزد به کم‌کاری و عدم پیگیری جذب مصوبات، حقیقتا دور از انصاف و عدالت است.
    اینجانب به عنوان کسی که از نزدیک با مدیریت ارشد استان در دولت سابق آشنایی و همکاری داشته‌ام در پیشگاه حضرت دوست گواهی می‌دهم حرکت در مدار ولایتمداری، تلاش بی‌وقفه و شبانه روزی برای عزت اسلام و انقلاب و خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم و همچنین صداقت با مردم شریف از بارزترین ویژگی های استاندار سابق یزد بود که هرگز برای فریب افکار عمومی و کسب وجهه دنیایی دست به اقدامات نمایشی و یا ارئه آمارهای غیرمتقن نزده و تمام زندگی خویش را در مسیر روشنی که جز رضایت حضرت دوست نبود تقدیم نموده است.

لذا اینجانب ضمن دعوت همگان به رعایت انصاف در داوری‌ها و پرهیز از ارائه آمار غیر دقیق و مطالب نادرست ، امیدوارم حضرتعالی در مسیر ارزشمند خدمت به مردم شریف استان یزد موفق و منصور بوده و فرصت الهی و گرانسنگ خادمی مردم را ارج بنهید. الطاف بی دریغ الهی بدرقه‌تان.
 

۸ دیدگاه