ایده جدید استاندار یزد:

نخبگان علمی به استخدام دولت درآیند

استاندار یزد با ارائه ایده‌ای جدید برای جلوگیری از مهاجرت جوانان نخبه گفت: پیشنهاد می‌کنم این جوانان را که آمار آنها در سال به 200 نفر هم نمی‌رسد، به استخدام دولت درآورید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز سیدمحمد میرمحمدی، در گردهمایی مدیران مدارس استان یزد با حضور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به انتظارات فرهنگیان استان یزد اظهار داشت: انتظار فرهنگیان استان یزد نیز جدای از فرهنگیان سایر نقاط کشور نیست و آنها نیز خواستار اجرای طرح نظام هماهنگ پرداخت حقوق هستند.

وی با بیان اینکه از تلاش‌های وزیر آموزش و پرورش در این زمینه مطلع هستیم، اظهار امیدواری کرد: با همکاری دولت هر چه سریع‌تر بتوانیم شاهد کاهش فاصله میزان پرداخت‌ها به کارکنان مختلف دولت باشیم.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش باید دانش‌آموز، نظم و انضباط مدرسه، تربیت دانش‌‌آموزان، والدین و محیط مدرسه را در نظر داشت، بیان کرد: در مدارس باید دانش‌آموزان و ظرفیت‌های ذاتی آنها به درستی شناخته شود و بر روی آنها سرمایه‌گذاری صحیح صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نظم و انضباط در مدرسه با سایر نقاط باید متفاوت باشد،‌ افزود: شرایط در مدارس باید به نحوی باشد تا هر فردی که وارد فضا می‌شود، متوجه وجود نظم و انضباط در آن بشود و خود را مقید به رعایت اصول مدرسه کند.

میرمحمدی با اشاره به نقش والدین و اولیای مدرسه در تربیت دانش‌آموزان نیز اظهار داشت: این نقش باید تکمیل کننده باشد و اگر قرار باشد در مدرسه یک سیستم تربیتی و در منزل یک سیستم تربیتی دیگر حاکم باشد، نتیجه منفی دریافت می‌شود و دانش‌آموز تحت تاثیر تضادها دچار مشکلات تربیتی می‌شود و این موضوع باید با تعامل بیشتر والدین و مدارس حل و فصل شود.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت قائل شدن برای محیط مدرسه عنوان کرد: فضا در مدارس باید به نحوی باشد که دانش‌آموز در آن احساس شادابی و طراوت کند نه اینکه با حضور در فضاهای فرسوده، افسردگی بر دانش‌آموزان عارض شود.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های خوب موجود در استان یزد اظهار داشت: خوشبختانه در استان یزد ظرفیت‌های ذاتی دانش‌آموزان بسیار خوب و دارای دانش‌آموزان توانمندی هستیم که نشانگر آن ۲۱ سال صدرنشینی در کنکور سراسری است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مدیریت حاکم بر مدارس نیز مشکل عدیده‌ای وجود ندارد و والدین نیز توانسته‌اند ارتباط خوبی با مدارس برقرار کنند، عنوان کرد: اما در زمینه فضاهای آموزشی مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

میرمحمدی ادامه داد: لازم است آموزش و پرورش فهرستی از اسامی این مدارس را به استانداری اعلام کند تا استانداری با اولویت‌بندی و بسته به شرایط اعتباری، بتواند به تدریج در راستای بهسازی این مدارس به آموزش و پرورش کمک کند.

وی، یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح در استان یزد را مهاجرت نخبگان دانست و افزود: اگر رتبه برتری‌های کنکور هر سال و برگزیدگان المپیادهای مهم را در نظر بگیریم، آمار آنها در سال به ۲۰۰ نفر نمی‌رسد و لازم است برای اینکه این افراد به خارج از کشور مهاجرت نکنند، تمهیدات لازم اندیشیده شود.

میرحمدی با بیان اینکه در کشورهای خارجی حمایت‌های مالی بسیار خوبی از نخبگان ما می‌شود، تصریح کرد: اگر دولت این ۲۰۰ نفر را به استخدام خود درآورد، علاوه بر ورود افراد نخبه به بدنه دولت، برای آنها نیز حقوقی لحاظ می‌شود که نوعی حمایت محسوب شده و جوانان ما را دلگرم می‌کند.فارس

۱ دیدگاه

  • مسعود

    یعنی اینکه نخبگان به استخدام دولت درآیندوبعدزیردست مدیری نالایق که بسیارازسطح خودشان پایینتراست کارکنندباحقوق بخورونمیرمگه عقلشان راازدست داده انددربهترین کشورهاجابرایشان هست .آقای استاندارشمابهتراست بجای این ایده های صدمن یه غازمشکلات استان راحل نمایید.