امام جمعه یزد:

حفظ حرمت افراد در توزیع بسته های معیشتی مورد توجه جدی قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر حفظ حرمت افراد در توزیع بسته های معیشتی به شکل جدی مورد توجه باشد.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله محمدرضا ناصری در دومین نشست قرارگاه رزمایش مواسات یزد با تاکید بر اینکه کسب رضای خداوند متعال باید در همه امور مدنظر باشد، اظهار داشت: افراد بسیاری در گذشته به کمک و دستگیری از نیازمندان مشهور بودند که حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی و شهید صدوقی از جمله این افراد هستند که سیره این افراد در کمک به نیازمندان باید ملاک عمل ما باشد.

 
وی با تاکید بر اینکه در این ایام باید از آرم گرایی دست برداشت و به سمت آرمان گرایی برویم، عنوان کرد: اکنون نباید به دنبال این باشیم که نام ما بر سر زبان‌ها بیفتد بلکه باید تلاش کنیم همه کارها تنها برای رضای خدا باشد و از اینکه اسم و آرممان مطرح نشود، ناراحت نباشیم.
 
ناصری با تاکید بر اینکه در کمک‌ها نباید صرفاً به استان خودمان توجه کنیم، بیان کرد: دیگر شهرهای ایران هم که مشکلات زیادی دارند باید مورد توجه ما باشد و باید به آنها نیز توجه لازم را داشته باشیم.
 
امام جمعه یزد بر ضرورت انجام تمام فعالیت‌ها با هماهنگی‌های لازم خاطرنشان کرد: این فعالیت‌ها و انسجام بخشی نباید منجر به از بین رفتن انگیزه‌ها شود، ممکن است یک فرد خیر تنها بخواهد به مسجد محل خودش کمک کند و در این شرایط نباید مانعی برای او ایجاد شود.
 
وی ادامه داد: با این وجود لازم است به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که محلات مختلف از کمک‌ها بهره مند باشند و این‌طور نشود که یک محله با مشکل روبرو شود و محله دیگر کمک‌های بیشتر از نیاز دریافت کند.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد بر ضرورت حفظ حرمت نیازمندان در توزیع کمک‌ها تاکید کرد و گفت: اینکه بخواهیم به صورت مداوم درب منزل نیازمندان برویم و به آنها کمک کنیم ممکن است عزت نفس آنها را خدشه دار کند.
 
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه این موضوع در مورد افطاری‌های ماه مبارک رمضان صدق نمی‌کند، گفت: در ماه رمضان با توجه به سفارشی که در مورد افطاری دادن شده مشکلی برای توزیع نیست و می‌توان اقدام به توزیع کرد ولی سایر خدمات رسانی‌ها و کمک‌ها باید به نحوی باشد که احترام آنها حفظ شود.
 
ناصری تصریح کرد: این نوع کمک‌ها می‌تواند به صورت واریز نقدی به حساب‌ها انجام شود یا اینکه کارت‌های بانکی به آنها داده شود و از این طریق کمک‌ها را دریافت کنند.
 
وی گفت: در مرحله بعدی هم باید اقدام به سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای افراد کرد؛ در این عرصه ما باید به صنایع خرد و کوچک از جمله تولید پوشاک روی آورده و زمینه‌ای فراهم کنیم که بتوانیم از واردات و قاچاق جلوگیری کنیم ضمن اینکه باید تلاش کنیم با افزایش تولید، چندین میلیون اشتغال جدید به وجود آوریم.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه مردم ایران همیشه پای کار کمک به یکدیگر هستند، افزود: تنها کافی است یک برنامه ریزی درستی صورت گیرد تا بتوان برای توزیع و جذب کمک‌ها یک ساماندهی داشته باشیم.
 
ناصری عنوان کرد: این اقدام می‌تواند زمینه‌ای فراهم کند که در آینده هم با استفاده از همین ظرفیت در راستای رفع مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف استفاده شود.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..