معاون عمرانی استاندار یزد مطرح کرد:

پایان عملیات عمرانی خط انتقال آب خلیج فارس به استان در سال جاری

معاون عمرانی استاندار از پایان عملیات عمرانی پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به استان در سال جاری خبر داد و گفت: با نصب و تجهیز آب شیرین‌کن‌ها در سال ٩٩ امکان انتقال آب امکان‌پذیر خواهد شد.

به گزارش یزدی نیوز"‌محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نشست خبری با اهالی رسانه استان به تشریح اقدامات انجام شده این معاونت در سال ۹۸ و برنامه های اجرایی در حوزه های مختلف در سال جاری پرداخت.

صادقیان در این نشست از تحقق اهداف اصلی و اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان یزد خبر داد و اظهار کرد: با همدلی و همراهی مردم و تلاش مسئولان اهداف اصلی این ‌طرح که کنترل کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری بود تحقق یافته است و این برنامه‌ها با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند همچنان ادامه دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از مردم خواست از ترددهای غیرضروری در سطح شهر و سفرهای درون استانی خودداری کنند و در صورت حضور در سطح شهر برای رفع نیازهای ضروری، مسائل و پروتکل های بهداشتی را به طور جدی رعایت نمایند.
وی راه‌آهن را یکی از مهم‌ترین زیرساخت های حمل و نقل استان دانست و ادامه داد: در مجموع ساخت ۵۰۰ کیلومتر شبکه ریلی استان در دستور کار است که ۱۰۰ کیلومتر آن از سال گذشته به بهره برداری رسیده و ۳۵۰ کیلومتر نیز در سال‌های ٩٩ و ۱۴۰۰ تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.
صادقیان با بیان اینکه ۱۷۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در استان در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: ۵۰ کیلومتر راه روستایی نیز درحال احداث است که میزان پیشرفت فیزیکی آن تا سال گذشته ۵۰ درصد بوده اما امسال آن را به ۱۰۰ درصد افزایش خواهیم داد.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به برخورداری همه ۲۱ شهر استان و ۵۳۲ روستا از نعمت گاز، گفت: در حال حاضر پوشش گازرسانی به شهرهای استان ۱۰۰ ‌درصد و به روستاها ٩١ و نیم درصد است و تلاش ما گازرسانی به ۲۵۰ واحد صنعتی و تولیدی با ۶۰۰ کیلومتر لوله گذاری و ایجاد شبکه گازرسانی می‌باشد.
وی به پیگیری جدی مدیریت ارشد استان در رابطه با تخصیص اعتبارات مورد نیاز اجرای خط دوم انتقال آب از خلیج فارس به استان اشاره کرد و ادامه داد: عملیات عمرانی این پروژه بزرگ ‌که در سال‌های قبل آغاز شده بود، در سال ۹۹ به پایان می‌رسد و با نصب و تجهیز آب شیرین کن‌ها در سال جاری امکان انتقال آب به استان امکان پذیر خواهد شد.
صادقیان در بخش دیگری از سخنان خود از فعال شدن سامانه واگذاری اراضی دولتی در استان و پایش آن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون خبر داد و تاکید کرد: امسال ‌عزم جدی برای کوتاه کردن دست زمین‌خواران در اراضی دولتی و کشاورزی استان داریم.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه این سامانه علاوه بر اینکه روند واگذاری اراضی دولتی را به متقاضیان نشان می دهد و این روند را تسریع می کند، افزود: درخواست متقاضی، کروکی زمین و استعلامات مورد نیاز از دستگاه‌های دولتی همگی به صورت الکترونیکی انجام می شود، شفافیت در واگذاری ها را به دنبال دارد و نیز ظرفیت های جدیدی را برای فعالیت سرمایه‌گذاران در استان فراهم می‌کند.
وی به ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در سه مرحله در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در حال تهیه بانک اطلاعاتی متقاضیان ثبت‌نام شده هستیم، کمیته‌ای برای تامین زمین این طرح تشکیل شده و زمین مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان‌ها و مرکز استان با آسیب شناسی مشکلات مسکن مهر منظور گردیده است.
صادقیان بر ضرورت تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی جامع تصادفات و تلفات جاده‌ای استان بر اساس نرم افزار بر مبنای GIS و GPS ‌تاکید و تصریح کرد: از دیگر اقدامات مهم در این حوزه تکمیل سامانه‌های نظارتی و دوربین های درون شهری و اختصاص اعتبار ویژه در این رابطه است.
وی با اشاره به برنامه‌های بهسازی ترمینال های داخلی و خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله صدوقی(‌ره) یزد، گفت: بهسازی ترمینال پروازهای خارجی در سال ۹۸ اجرایی شد و بهسازی ترمینال داخلی و نصب و راه‌اندازی سامانه هواشناسی ‌CAT1 که به ارتقای شاخص‌های بین المللی فرودگاه یزد کمک می‌کند، در سال جاری در دستورکار است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در پاسخ به سوالات خبرنگاران از نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با خریداری ۵۰ دستگاه اتوبوس، اجرای طرح ایجاد ‌دو جاده سلامت بین شهرستان‌های یزد و تفت و در شهرستان مهریز، تسریع در سرمایه گذاری شهرداری‌ها با مشارکت سازمان همیاری شهرداری‌های استان، توزیع اعتبارات حاصل از یک درصد فروش معادن و پیگیری جدی برای تخصیص اعتبار پروژه‌های عمرانی استان را از مهم‌ترین اقدامات و برنامه‌های معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد برشمرد.
 
★‌خبرنگار: مجید وفایی شاهی★

بخش نظردهی بسته شده است..