جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:

۱۷۰ هزار ماسک و دستکش از محتکران در یزد کشف شد

جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: تاکنون بالغ بر ۱۷۰ هزار ماسک و دستکش از محتکران کشف شده و در اختیار مراکز درمانی و بیمارستانها قرار گرفته است.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ حسین زارع کمالی،  در نشستی خبری با اشاره به شکل گیری پدافند زیست محیطی با محوریت سپاه الغدیر استان یزد به منظور مقابله با کرونا اظهار داشت: هفت کارگروه در این راستا تشکیل و فعالیت در زمینه مقابله و پیشگیری کرونا در استان یزد آغاز شد.

 
وی عنوان کرد: کارگروه رصد و پایش با مسئولیت معاونت اطلاعات سپاه الغدیر اقدامات بسیار خوبی انجام داد و از فعالیت خارج از شبکه محتکران جلوگیری کرد به نحوی که تاکنون بالغ بر ۱۷۰ هزار عدد انواع ماسک و دستکش از محتکران کشف شد.
 
زارع کمالی همچنین از کشف ۱۰ هزار لیتر الکل تقلبی در یکی از شهرستانهای استان خبر داد و افزود: رصد توزیع ملزومات مقابله و پیشگیری کرونا با جدیت در استان پیگیری می‌شود.
 
وی همچنین از راه اندازی هفت نقاهتگاه در مناطق مختلف استان به منظور نگهداری از بیماران نیازمند قرنطینه خبر داد و یادآور شد: تاکنون سه نقاهتگاه مورد استفاده قرار گرفته و ۲۰۰ بیمار در آن قرنطینه شده‌اند که ۹۰ درصد آنها بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.
 
جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد همچنین از راه اندازی بیمارستان سیار سپاه الغدیر و شکل گیری تیم‌های مشاوره در درمانگاه فاطمه الزهرا (س) خبر داد و گفت: ۱۰۶ نفر از بسیجیان جامعه پزشکی در قالب ۳۱ تیم به بیماران خدمات مختلف ارائه می‌دهند.
 
زارع کمالی ادامه داد: روزانه بالغ بر ۳ هزار نفر از بسیجیان با هماهنگی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد کار ضدعفونی اماکن عمومی، معابر و … را انجام می‌دهند.
 
وی همچنین از راه اندازی ۴۷ کارگاه تولید ماسک در خانه‌ها خبر داد و گفت: در این خانه‌ها روزانه ۶ تا ۷ هزار ماسک تولید می‌شود.
 
زارع کمالی همچنین از توزیع ۶ هزار بسته معیشتی بین افراد نیازمند و کم بضاعت خبر داد و گفت: ارزش این بسته‌ها ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..