رئیس کل دادگستری استان یزد:

مجموعه دستگاه قضا خود را برای پیامدهای پسا کرونا آماده کنند

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه در دوران پسا کرونا با تبعات و پیامدهایی در حوزه های مختلف روبرو خواهیم شد، گفت: دستگاه قضا باید خود را برای پیامدهای پسا کرونایی آماده کنند.

به گزارش یزدی نیوز، غلامعلی دهشیری،  در مراسم افتتاح دادسرای انتظامی رسیدگی به تخلفات مرکز وکلای قوه قضائیه استان یزد، با اشاره به شرایط حاکم بر کشور اظهار داشت: به طور قطع با استعانت از خدای متعال، رهنمودهای رهبری، همراهی مردم و همت دولتمردان و کادر درمانی کشور این بحران نیز مانند سایر بحران‌ها سپری خواهد شد اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، مدیریت کشور در حوزه‌های مختلف، در پسا کرونا است.

 
وی افزود: در دوران پسا کرونا، یک سری تبعات و پیامدهای اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، خانوادگی و به ویژه اقتصادی پیش بینی می‌شود که این کار به طور قطع مسئولیت و وظیفه دستگاه قضا و وکلا را بیشتر خواهد کرد.
 
دهشیری عنوان کرد: مجموعه دستگاه قضا باید خود را برای پیامدهای پسا کرونایی آماده کنند تا بتوانند حداقل از طریق راهکارهای غیر قضائی پاسخگوی آن باشند.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: در دوران پسا کرونا باید به گونه‌ای مدیریت وبرنامه ریزی کنیم که نه تنها ورودی پرونده‌ها در دستگاه قضا افزایش نداشته باشد بلکه با کاهش نیز روبرو و رضایت مردم جلب شود.
 
وی با بیان اینکه شیوع کرونا در کشور، تأثیر معنویت، اوج همدلی، همراهی و ایثار و از خودگذشتگی ایرانیان را به جهانیان نشان داد، اظهار داشت: باید دوران پسا کرونا نیز ایران اسلامی به عنوان الگویی موفق در خدمت به مردم و حل مشکلات مردم معرفی شود.
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..