مدیر بیمارستان میبد هشدار داد؛

کودکان از کرونا در امان نیستند

مدیر بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان میبد با اشاره به ابتلای سه کودک به کرونا در این شهرستان، به خانواده‌ها هشدار داد که فرزندان خود را از این بیماری مستثنی ندانند و با آموزش‌های بهداشتی به کودکان، از آنها مراقبت‌های لازم را داشته باشند.

به گزارش یزدی نیوز« ذبیح الله برجسته» با بیان این که همچنان شاهد مراجعه به بیمارستان بر اثر ویروس کرونا  هستیم، گفت: در هفته گذشته آمار بیماران کرونایی در شهرستان میبد به شدت کنترل شده بود اما اتصال این زنجیره قطع نشده و باز شاهد مراجعه افراد به بیمارستان و بخش اورژانس میبد هستیم.

 
وی افزود: ویروس کرونا یک ویروس ناشناخته  و در عین حال مرموز است که در کمین افراد نشسته ولی برخی از مردم این ویروس را جدی نگرفته یا از عوارض آن هنوز آگاهی کامل ندارند به طوری که خود و خانواده‌شان و همچنین اطرافیانشان را درگیر این بیماری می‌کنند.
 
برجسته بیان کرد: اگر مردم وخامت حال مبتلایان را ببینند و حتی یک درصد احتمال بدهند که این شرایط را تجربه خواهند کرد، مسلماً نکات بهداشتی را رعایت و از حضور در شهر و مراودات بی‌مورد اجتناب می‌کنند.
 
وی کودکان را نیز در مقابل کرونا آسیب‌پذیر دانست و اظهار کرد: برخی بر این باورند که ویروس کرونا با کودکان هیچ رابطه‌ای ندارد و آنها را درگیر نمی‌کند بنابراین کودکان را بدون کنترل رها کرده‌ و مراقبت‌های جدی را برای آنها اعمال نمی‌کنند اما با مراجعه دو کودک سه ماهه و دو ماهه و یک کودک هشت ساله به بیمارستان میبد که به شدت ریه کودک هشت ساله دچار آسیب شده و نیازمند بستری بود، به خانواده‌ها هشدار می‌دهیم که فرزندان خود را از این بیماری مستثنی ندانند و بیشتر مراقبت کنند و با آموزش‌های بهداشتی برای کودکان نیز مراقبت‌های لازم را انجام دهند.
 
 برجسته ایست قلبی در طی چند هفته اخیر در شهرستان میبد را آمار چشمگیری دانست و افزود: ارتباط این ایست‌های قلبی با بیماری کرونا در حال بررسی است و نمی‌توان هنوز در مورد آن اظهارنظر قطعی کرد  اما  افزایش ایست قلبی در سنین متوسط در شهرستان میبد نگران‌کننده است.
 
مدیر بیمارستان میبد از مردم خواست تاکسانی که احساس می‌کنند به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند با مراجعه به بیمارستان تحت تشخیص پزشک کرونا و به مدت ۱۵ روز در قرنطینه کامل قرار گیرند و از لحاظ محیط و وسایل مورد استفاده کاملا رعایت موارد  بهداشتی را انجام دهند و ارتباط خود را با دیگران را قطع و تا فاصله کمتر از دو متر با نزدیکترین فرد خود ارتباط نداشته باشند.
 
وی افزود: این افراد استفاده کامل از ماسک و وسایل بهداشتی را مدنظر داشته باشند و اگر کسبه محله‌ای هست به هیچ عنوان به محل کار خود مراجعه نکنند یا در نقاهتگاه‌هایی که به همین منظور در نظر گرفته‌اند شده است، دوره نقاهت را سپری کند.
 
برجسته ضمن قدردانی از کادر درمان و مدافعان سلامت، بیان کرد: خوشبختانه با توجه به استفاده از وسایل محافظتی کامل و با وجود فشارهای روحی و روانی زیاد که مدافعان سلامت آن را تحمل کردند، تعدادی از کادر درمان بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد به کرونا ویروس دچار شده اند که با بستری در بیمارستان و سپری کردن دوره نقاهت سلامتی خود را به دست آورده و به محیط کار برگشته‌اند.
 
این مسئول تصریح کرد: تمام کمبودها و کاستی های بیمارستان میبد به همت بخش صنعت و کمک خیرین تامین و هیچ کمبودی در حال حاضر در بیمارستان میبد وجود ندارد و با تلاش مجموعه سپاه شهرستان میبد، فرمانداری و شهرداری، امکانات نقاهتگاه‌های میبد نیز در حد مطلوب بیمارستان است و به جرات می‌توانیم آن را بیمارستان دوم نام ببریم.
 
برجسته در پایان از مردم خواست تا بهداشت فردی و قرنطینه را جدی بگیرند و از افرادی که علائم سرماخوردگی دارند، فاصله بگیرند و جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشده و مدام دست‌ها را با صابون بشویند و موقع خروج از منزل از ماسک و دستکش استفاده کنند تا از این بحران به سلامت بگذرند.
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..