اطلاعیه شماره یک کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره طرح فاصله‌گذاری هوشمند

کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا در اطلاعیه‌ای موارد مهمی از طرح فاصله‌گذاری هوشمند که از تاریخ 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران به اجرا در می‌آید، برای اطلاع عموم مردم منتشرکرد.

به گزارش یزدی نیوزدر این اطلاعیه آمده است: ضمن تشکر ازهمکاری و مشارکت مردم عزیزایران در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کووید ۱۹  و با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد طرح فاصله گذاری هوشمند، موارد زیر به اطلاع عموم میرساند :

۱-با توجه به ماهیت گسترش و قابلیت بیماری کووید ۱۹(کرونا )فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راهکار کنترل همه گیری این بیماری است و رعایت این فاصله تاز مانی که بیماری در جامعه درچرخش باشد ضروری وباعنایت به اینکه می تواند تا ۹۵درصد مانع ازشیوع گردد  باید ادامه یابد   
۲. طرح فاصله گذاری هوشمند  ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی است که از اسفند ماه همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران اجرا شده و در این مرحله، صرفا مشاغل «غیر پر ریسک» همراه با التزام به  رعایت دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت درمان واموزش پزشکی از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران مجوز فعالیت پیدا می¬کنند.
۳. سیاست کلی و راهبرد عمومی ستاد ملی مقابله  با کرونا، همچنان استمرار اصل «در خانه بمانیم» است  و خروج ازمنزل تنها درصورت اضطرار ، بصورت بسیار محدود با رعایت دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی.برای مقابله با کرونا ممکن می باشد
۴- بخش های تولیدی – اصناف و مشاغل مشخص شده در طرح برای خدمت رسانی به مردم نیز با اجرای دستورالعمل های تخصصی و عمومی بهداشتی مصوب و ابلاغی وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی امکان فعالیت کسب و کار خواهند داشت
۵. با تلاش مستمرو هماهنگی بین اطاق بازرگانی و اصناف و  وزارت بهداشت درمان واموزش پزشکی دستور العمل های بهداشت صنوف و کسب و کارها تدوین و طی روزهای اینده در اختیار عموم قرارخواهد گرفت وهرگونه فعالیت صنفی منوط به اجرای این دستورالعمل ها خواهد بود 
۶- براساس برنامه ریزی انجام شده کلیه صنوف موظف به  ثبت¬نام و اخذ تعهد از صاحبان کارگاه¬ها و صنوف در سایت وزات بهداشت (مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی) خواهد بود  و پس ازدریافت  کد مجوز فعالیت صادر خواهد شد .
۷. با اجرای این طرح، تعطیلی های پایه (شامل تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، ورزشگاه ها، مراکز فرهنگی، هنری، مشاغل پرریسک و … ) و همچنین ممنوعیت ترددهای بین استانی،تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت .
۸. مراکز اداری نیز از تاریخ ۲۳ فروردین با رعایت اصول بهداشتی با دوسوم کارمندان خود فعال خواهند شد و ساعت کاری از ۷صبح تا ۱۴ خواهد بود.
در پایان ضمن تشکرمجدد  از  مردم عزیز ایران اسلامی در همراهی وهمکاری ومشارکت جمعی برای مقابله با کرونا اطلاعات تکمیلی  و سایر مراحل اجرایی  بصورت شفاف در اطلاعیه های بعدی   در اختیار عموم قرارخواهد گرفت.
 
 
منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..