تولید و عرضه محصولات بهداشتی و ضد عفونی کننده زیر ذره بین بازرسان

مدیر کل استاندارد استان گفت: بازرسان این اداره با حضور در محل تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز این روز‌های کرونایی مردم بر تطابق تولید آن‌ها با استاندارد نظارت می کنند.

به گزارش یزدی نیوز زارع با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۲ واحد صنعتی تولید کننده اقلام بهداشتی در استان فعالیت می‌کنند، افزود: این تولیدات برای انجام آزمایش به آزمایشگاه‌های معتبر ارسال می‌شود و چنانچه محصولی شرایط لازم را نداشته باشد از حیطه استاندارد خارج خواهد شد.تولید و عرضه محصولات بهداشتی و ضد عفونی کننده زیر ذره بین بازرسان

وی افزود: امکان دارد برخی از فروشگاه های استان به صورت دانسته یا نادانسته به فروش برخی اقلام بدون استاندارد بپردازند اما بازرسان این اداره کل، بر اماکن فروش اقلام بهداشتی نظارت خواهند کرد. 
مدیر کل استاندارد افزود:  بازرسان این اداره از آغاز شیوع ویروس کرونا یعنی اسفندماه تاکنون، ۱۳۲ محل فروش را بازرسی کرده و نمونه‌های لازم را برای آزمایش به آزمایشگاه‌های معتبر ارسال کرده اند که به محض دریافت پاسخ اطلاع رسانی می‌شود. 
زارع با تاکید بر اینکه مردم از خرید اقلام بهداشتی فاقد نشان استاندارد پرهیز کنند از آن‌ها خواست برای حصول نتیجه کد ده رقمی زیر نشان استاندارد را به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند و چنانچه اطلاعات دریافتی درباره کالا درست بود آن کالا را با خیال راحت خریداری کنند.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..