امام جمعه یزد:

جهش تولید زمینه ساز استقلال کشور در برابر بیگانگان است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه باید در تمام عرصه‌ها به خودکفایی و استقلال برسیم گفت: جهش تولید زمینه ساز استقلال کشور در برابر بیگانگان است.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله محمدرضا ناصری، در ارتباط تلفنی با برخی مدیران استان در جهت رفع موانع تولید در استان با اشاره به نامگذاری امسال به نام جهش تولید اظهار داشت: امسال رهبر معظم انقلاب مسئله جهش تولید را مطرح کردند و ما باید پیشرفتمان بیش از این حرف‌ها باشد و به صورت جهشی و تند، تیز، سریع و بدون سستی تولید کشور را تقویت کنیم.

 
وی با بیان اینکه یکی از عرصه‌های بسیار مهم در حوزه تولید کشور، عرصه کشاورزی است، گفت: به ویژه در عرصه کشاورزی، باید با جدیت تلاش کنیم و الحمدالله که خداوند متعال نعمت باران را به ما ارزانی کرده، باید سعی بر مدیریت منابع آبی کنیم و از آن برای تولید در کشور استفاده کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: به ویژه باید در این عرصه برای تابستان ذخیره کنیم و جلوی اتلاف منابع آبی را بگیریم و با استفاده از سامانه‌های نوین آبیاری از جمله کشت قطره‌ای هم تولید در حوزه کشاورزی را افزایش دهیم و هم آب لازم برای تابستان را حفظ کنیم و در جهش کشاورزی جدی باشیم تا در هیچیک از عرصه‌های مواد مصرفی کشور محتاج دیگران نباشیم.
 
ناصری، جهش تولید را زمینه ساز بی نیاز شدن کشور در برابر بیگانگان دانست و گفت: در عرصه‌های صنعتی و دانش بنیان حتماً باید به سمت حفظ استقلال، رونق و جهش تولید برویم.
 
امام جمعه یزد افزود: در این حوزه باید به سمت جهش در تولید ابزار و ماشین آلات برویم و نیازهای اساسی کشور را با تولید در داخل کشور تأمین کنیم تا با رشد و توسعه روی پای خود بایستیم.
 
وی افزود: در عرصه‌های الکترونیکی، نرم افزارها و دیگر عرصه‌های صنعتی و کشاورزی، باید به گونه‌ای فعالیت کنیم که در مدت زمان کوتاهی وابستگی را به صورت کامل قطع کنیم و در تمام کارهای خود، جهش تولید را رفع کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: مسئولان باید در عین حالی که برای رهایی از مشکلات کرونا تلاش می‌کنند، تدبیر لازم برای تحقق شعار سال و جهش تولید را هم داشته باشیم و راهکارها برای پیشرفت و برون رفت از بن بست‌ها و جهش به جلو را تدوین کنند.
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..