استاندار یزد:

فعالیت صنایع و معادن یزد منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است

استاندار یزد گفت: فعالیت واحدهای صنعتی و معدنی استان نیز منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی است و پایش کارگران واحدهای صنعتی و معدنی با جدیت در حال انجام است.

به گزارش یزدی نیوز محمدعلی طالبی در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور فرمانداران برگزار شد، به تشریح آخرین اقدامات و برنامه‌های استان برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا پرداخت و اظهار داشت: همکاری خوب مردم طی هفته گذشته و کاهش ترددها موجب کاهش روند ابتلاء به بیماری کرونا در استان شده است.

 
وی بیان کرد: نگرانی‌های جدی برای افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در هفته جاری و آینده داریم و لازم است طرح فاصله گذاری اجتماعی با قوت تداوم یابد.
 
استاندار یزد عنوان کرد: از تمامی شهروندان می‌خواهیم همکاری خود در روزهای آتی و به ویژه جشن نیمه شعبان را ادامه دهند و از ترددهای غیر ضروری جدا خودداری کنند.
 
طالبی ادامه داد: شیوه نامه فعالیت برای بازگشایی احتمالی اصناف از هفته آینده در حال تدوین است تا تمامی فعالیت‌های اصناف در چارچوب موازین بهداشتی صورت گیرد و مواردی در کمیته اقتصادی ستاد کرونا برای حمایت از اصناف و کسب و کارهای متضرر از این بیماری به تصویب رسیده است.
 
وی اظهار داشت: علاوه بر تدابیر ملی، در قالب کمیته‌ای در سطح استان پیگیری‌های ویژه ای برای حمایت از اصناف در حوزه‌های مالیاتی، تسهیلات بانکی و مطالبات دستگاه‌های خدمت رسان خواهیم داشت.
 
استاندار یزد خاطرنشان کرد: برای حمایت از اصنافی که در لیست حمایتی دولت نیستند، پیگیری‌هایی را صورت خواهیم داد و پیشنهادات خود را برای کمک و حمایت بیشتر اصناف به منظور اجرا در سطح ملی، به مرکز منتقل می‌کنیم.
 
وی عنوان کرد: فعالیت واحدهای صنعتی و معدنی استان نیز منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و پایش کارگران واحدهای صنعتی و معدنی با جدیت در حال انجام است.
 
طالبی تصریح کرد: باید با همکاری سازمان‌های خیری و مردم نهاد و دستگاه‌های مرتبط، شاهد ساماندهی و یکپارچگی در زمینه ارائه کمک‌های خیری باشیم.
 
وی ادامه داد: به پیشنهاد استان، تصمیمات خوبی برای درمان اتباع بیگانه در سطح کشور گرفته شد و بر این اساس اتباع مبتلا به بیماری کرونا بدون دریافت هزینه درمان می‌شوند.
 
طالبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شلوغی مبادی ورودی یزد یادآور شد: افزایش تردد در ورودی استان طی روزهای اخیر، مربوط به ورود هم استانی‌هایی است که به دیگر مناطق کشور سفر کرده بودند و به زودی این ترددها کاهش خواهد یافت.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..