شکست کرونا در یک شهر ۲ هزار نفری؛

ندوشن؛ شهر بدون کرونا/ همبستگی مردم کرونا را شکست داد

ندوشن یکی از شهرهای قدیمی استان یزد، تا این لحظه شهر بدون کرونا بوده که این مهم حاصل همبستگی مردم این دیار است.

به گزارش یزدی نیوز ویروس کرونا این روزها در تمام مناطق استان یزد جولان می‌دهد و حتی بسیاری از روستاها را نیز درگیر کرده است.

 
آمار مبتلایان به این ویروس در حالی در استان یزد از مرز هزار و ۲۰۰ نفر گذشته که یکی از مهمترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای این استان، به عنوان شهر بدون کرونا شناخته شده و خوشبختانه تاکنون هیچ‌یک از اهالی آن مبتلا نشده‌اند.
 
مردم ندوشن از توابع شهرستان میبد در استان یزد، در روزهای مبارزه با کرونا با یک همبستگی مثال‌زدنی و فعالیت و همکاری همه فرهیختگان و فعالان اجتماعی توانستند نسبت به همه کشور، پیشتاز در قرنطینه شهر و دیار خود باشند و کرونا را شکست دهند.
 
مردم این دیار کویری از همان ابتدای شیوع کرونا در یزد با حضور در خانه‌های خود و تردد کمتر در سطح شهر و رعایت همه نکاتی که توسط کادر بهداشت و درمان استان مطرح می‌شد، موفق شدند زنجیره شیوع این ویروس را قطع کنند.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در این زمینه به مهر گفت: تاکنون مورد مثبتی از بیماری کرونا در شهر ندوشن گزارش نشده است.
 
محمود نوری شادکام ضمن قدردانی از مردم این دیار تاکید کرد: اگر همه مردم توصیه‌های پزشکان را جدی می‌گرفتند، میزان شیوع در استان به طور قطع کاهش می‌یافت.
 
وی تاکید کرد: اکنون نیز اگر مردم توصیه‌ها را جدی نگیرند، با موج جدیدی از شیوع مواجه خواهیم بود و آنگاه می‌توان گفت که فاجعه‌ای در راه خواهد بود.
 
بر اساس سرشماری سال ۹۵، جمعیت شهر ندوشن بیش از ۲ هزار و ۳۵۰ نفر است و بالغ بر ۷۹۰ خانوار در این شهر زندگی می‌کنند.
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..