سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

مراجعه بیماران بدحال کرونایی در یزد رو به افزایش است/همچنان در خانه بمانید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: هر چند کاهش موارد بستری بیماران کرونایی در بیمارستانهای یزد را در چند روز اخیر شاهد بودیم ولی تعداد بیماران بدحال به نسبت کل بیماران بستری افزایش پیدا کرده است.

به گزارش یزدی نیوزدکتر «ابراهیم سلمانی» از کاهش بیماران بستری در بیمارستان‌های شهید صدوقی، میبد و اردکان یاد کرد و افزود: هر چند کاهش موارد بستری را در چند روز اخیر شاهد بودیم ولی تعداد بیماران بدحال به نسبت کل بیماران بستری افزایش پیدا کرده است.

 
به گفته وی، به دنبال کاهش بستری بیماران در بیمارستانهای یزد، حدود ۵۰ تخت از تعداد تخت‌های اشغال شده توسط بیماران کروناویروس در بیمارستان‌های امام جعفر صادق میبد و ضیایی اردکان کاهش یافته و یک بخش ( ۳۰ تخت) از بخش‌های عفونی بیمارستان شهید صدوقی نیز غیر فعال شده است.
 
سلمانی با اشاره به مراجعان بدحال، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳۰ تخت بخش ای سی یو  توسط بیماران کرونایی اشغال است و با توجه به افزایش مراجعان بدحال به بیمارستان‌ها، در آینده به تعداد بیشتری از تخت ICU نیاز است و زنگ خطر جدی  در استان به صدا درآمده است.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: هم چنین در بیمارستان شهدای کارگر نیز ۷۰ درصد تخت های اختصاص داده شده به بیماران کرونایی (۳۶ تخت) توسط  این بیماران اشغال شده  است.
 
سلمانی با اشاره به سی تی های انجام شده در بیمارستان شهید صدوقی، گفت: در ۴۰ روز گذشته ، ۲۰۵۸ سی تی در این بیمارستان انجام شده است که ۱۰۱۱ نفر به صورت سرپایی درمان، ۴۰۳ نفر در بخش اورژانس بستری و ۶۴۶ نفر در بخش های بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفتند.
 
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد افزود: در مجموع در بیمارستان‌های شهید رهنون و اردکان، هزار و ۱۸۲ مورد سی تی و در بیمارستان میبد هزار و ۱۸۸ مورد سی تی ریه انجام شده است.
 
به نقل از وبدای یزد، سلمانی در پایان با اشاره به تعطیلی اصناف غیرضروری و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان، تاکید کرد: هم استانی ها از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و تردد غیرضروری در سطح شهر جدا خودداری کنند و برای قطع زنجیره ابتلا به کرونا ویروس در خانه بمانند.
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..