استاندار یزد:

مجموعه اوقاف یزد همگام با مدافعان سلامت است

استاندار یزد گفت: با شیوع ویروس کرونا در استان یزد، مجموعه اوقاف نیز همگام با مدافعان سلامت به مقابله با این ویروس برخاست.

به گزارش یزدی نیوزطالبی اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن استان یزد بسیاری از برنامه‌های فرهنگی، گردشگری و مذهبی تحت الشعاع قرار گرفت به گونه ای که هرگونه تجمع و برپایی مراسم در مراکز مختلف ممنوع شد.مجموعه اوقاف یزد همگام با مدافعان سلامت است

وی افزود: به دنبال شیوع ویروس کرونا در استان یزد، همه‌ سازمان‌ها و ادارات برای پیشگیری و مقابله با این ویروس بسیج شدند و اقدامات قابل توجهی را انجام دادند.
استاندار یزد با اشاره به ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به استان گفت: بر این اساس پذیرایی، اسکان و جذب مسافر در کلیه اماکن گردشگری و اقامتی از جمله کمپ‌های گردشگری، هتل ها، مهمانسراها، مهمان پذیر‌ها زائر سرای امامزادگان و بقاع متبرکه ممنوع اعلام شد.
وی با بیان اینکه حفظ سلامتی مردم در برابر کرونا را اولویت اصلی استان است، ادامه داد: گرچه امامزادگان و بقاع متبرکه به صورت مستمر و روزانه ضدعفونی می‌شدند، اما براساس تصمیمات ستاد ملی و استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، تجمع و توزیع مواد غذایی و نذورات اطعامی در امامزادگان و بقاع متبرکه تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.
طالبی، امامزادگان و بقاع متبرکه را ملجا و پناهگاهی برای حضور اقشار مختلف مردم دانست و گفت: به دنبال گسترش ویروس کرونا از ۲۷ اسفندماه به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس، درب‌های امامزادگان و بقاع متبرکه استان یزد تا اطلاع ثانوی بسته و برنامه‌های تحویل سال نو و طرح آرامش بهاری کنسل شد.
استاندار یزد با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه تمهیدات و اقدامات مهمی را برای سلامت همه مردم جامعه اتخاذ کرده است، ادامه داد: قرار گیری مجموعه اوقاف یزد در کنار کادر بهداشت و درمان و راه اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و لباس کادر درمانی بیمارستان‌ها و نیز تهیه مواد ضدعفونی کننده دست و توزیع آن در امامزادگان، مساجد و مراکز عمومی از جمله اقدامت قابل توجه این نهاد است.
وی تأکید کرد: ایجاد برنامه‌های مختلف فرهنگی بصورت مجازی و پخش برنامه‌های تحویل سال، دعای ندبه، دعای کمیل، دعای توسل، زیارت امام حسین و … بصورت پخش زنده از کانال‌های مختلف شبکه‌های مجازی نیز اقدامی مناسب برای کمک به پویش‌های «در خانه بمانیم» و «کرونا را شکست می‌دهیم» است.
 
 
منبع:صداوسیمای یزد

بخش نظردهی بسته شده است..