مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد خبر داد:

کمک ۲۰۰ میلیون تومانی اوقاف یزد به اقشار آسیب پذیر

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده ها به لحاظ اقتصادی دچار مشکلاتی شده اند که اوقاف یزد ۲۰۰ میلیون تومان برای حمایت از آنها اختصاص داد.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام حسین زارع زاده با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان یزد و انجام اقدامات پیشگیرانه از شیوع این ویروس اظهار داشت: مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان برای تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و کمک به نهادهای مردم نهاد فعال در این زمینه از سوی اوقاف استان کمک شده است.

 
وی همچنین از تولید بیش از ۵۰۰ هزار ماسک از ابتدای شیوع کرونا در یزد تاکنون در امامزادگان و مراکز مرتبط خبر داد و بیان کرد: این ماسک‌ها پس از ضدعفونی در مراکز بهداشتی و صنوف مختلف توزیع شده‌اند.
 
زارع زاده یادآور شد: ۱۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده نیز با حمایت اوقاف تولید و در امامزادگان، مساجد و مراکز عمومی توزیع شد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد همچنین از تهیه ۵ هزار بسته مواد ضدعفونی کننده دست و توزیع آن در امامزادگان و مراکز درمانی و عمومی خبر داد و عنوان کرد: امامزادگان و سایر اماکن فرهنگی و مذهبی در سطح استان هر روز ضدعفونی می‌شوند.
 
زارع زاده خاطرنشان کرد: خادمان امامزادگان نیز به نیروهای مردمی به منظور ضدعفونی کردن معابر و سطح شهرها کمک می‌کنند و در زمینه تولید ماسک نیز از ظرفیت خادمان امامزادگان و بقاع متبرکه استفاده می‌شود.
 
وی همچنین از تهیه بنرهای مختلف اطلاع رسانی در راستای پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد و عنوان کرد: این بنرهای آموزشی در امامزادگان و بقاع متبرکه نصب شده و در معرض دید عموم مردم قرار گرفته است.
 
زارع زاده تاکید کرد: تمام امامزادگان و بقاع متبرکه استان یزد همچنین مساجد در جهت جلوگیری شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است.
 
وی عنوان کرد: در راستای تولید برنامه‌های فرهنگی در زمینه مقابله با کرونا نیز اقداماتی انجام شده و تلاش شده از ظرفیت موقوفات در این زمینه استفاده شود که از جمله آنها می‌توان به کمک به پویش در خانه بمانیم و کرونا را شکست دهیم، اشاره کرد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد خاطرنشان کرد: تمام برنامه‌های تحویل سال، دعای ندبه، دعای کمیل، دعای توسل، زیارت امام حسین (ع)، دعای هفت صحیفه سجادیه و … نیز به صورت زنده از کانال‌های مختلف شبکه‌های مجازی پخش شده و این روند ادامه دارد.
 
وی همچنین از کمک ۲۰۰ میلیون تومانی از محل موقوفات استان یزد به اقشار آسیب پذیر استان خبر داد و گفت: به طور قطع خانواده‌های بسیاری به دلیل شیوع کرونا از لحاظ اقتصادی دچار مشکلات جدی می‌شوند که به سهم خود در تلاش برای رفع مشکلات آنها هستیم.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..