نامه نمایندگان فعلی و منتخب یزد در مجلس به رئیس جمهور؛ استمرار شرایط فعلی نتیجه‌ای جز وخامت اوضاع ندارد

نمایندگان فعلی و منتخب یزد در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور تاکید کردند که استمرار شرایط فعلی نتیجه‌ای جز وخامت اوضاع ندارد.

به گزارش یزدی نیوزنمایندگان یزد در مجلس دهم و یازدهم در نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور مطالبی در ارتباط با بیماری کرونا و تمهیداتی که باید در ارتباط با آن اندیشیده و اجرا شود بیان کردند.

 
در نامه محمدرضا صباغیان نماینده ابرکوه، بافق بهاباد، خاتم و مهریز، سید ابوالفضل موسوی نماینده یزد و اشکذر، کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده تفت و میبد، محمدرضا دشتی اردکانی نماینده منتخب اردکان در مجلس شورای اسلامی، محمدصالح جوکار نماینده منتخب یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، سید جلیل میرمحمدی میبدی نماینده منتخب تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی آمده است: «احتراما همانگونه که مستحضرید طی یک ماه گذشته تعداد قابل توجهی از مردم عزیزمان به بیماری کوید ۱۹ مبتلا شده  و متاسفانه برخی از آنان به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
 
پایش‌های مختلف نشان می‌دهد شیوع این بیماری در کشور همچنان روند رو به رشدی دارد و در استان یزد این روند با شیب بیشتری در حال افزایش می‌باشد؛ هم اکنون تعداد کثیری از بیماران به‌دلیل وخامت بیماری و عوارض آن، بستری و تحت درمان بوده و درصد قابل توجهی به صورت سرپایی معاینه و تحت درمان و قرنطینه خانگی قرار می‌گیرند.
 
بسیاری از کشورهای دنیا برای مهار این ویروس خطرناک و قطع زنجیره انتقال بیماری، اعمال قرنطینه و محدودیت آمد و شد را در دستورکار خود قرار داده‌اند و نتایج گزارش شده نشان دهنده موفقیت بیشتر این کشورها در کنترل شیوع بیماری و کاهش موارد جدید ابتلا می‌باشد.
 
 
 
اما به‌نظر می‌رسد در این مورد نقص آشکاری در کشورمان وجود دارد که بخشی به ضعف ساختار مدیریتی و بخشی هم به عدم همکاری مردم در به‌کارگیری توصیه‌های مسئولان و متخصصین بر می‌گردد.
 
مداخلات و محدودیت‌های اعمال شده، متفاوت و ناکارآمد به مرحله اجرا در آمده و سبب شده با افزایش تعداد مبتلایان جدید، فشار بی‌سابقه‌ای بر نظام سلامت کشور و پرسنل متعهد بهداشت و درمان تحمیل شود.
 
از سویی قرار گرفتن استان یزد در مسیر ترانزیت مسافر و کالا بین شمال و جنوب کشور و نیز شروع سفرهای نوروزی علی‌رغم توصیه‌های مکرر و از سوی دیگر عدم ایجاد محدودیت برای تردد خودروها به داخل این استان، کارشناسان سلامت استان را به این باور رسانده است که در صورت سهل‌انگاری و عدم اجرای مداخله جامع و موثر، در روزهای آینده شاهد بروز  بسیار گسترده‌تر و شاید تصاعدی این بیماری در استان خواهیم بود.
 
بیمارستان‌های یزد به هیچ وجه ظرفیت پذیرش موجی دیگر از بیماران بدحال مبتلا به این بیماری را نداشته و بیم آن می‌رود که با عدم اعمال محدودیت تردد خودروها، این استان هم به سرنوشت استان‌هایی چون گیلان و مازندران دچار شود.
 
لذا از جناب‌عالی انتظار داریم مطابق توصیه‌های متخصصین امر در استان و شرایط خاص یزد و تعامل مستمر انسانی آن با استان‌های همجوار و جنوبی و شرقی، به این مسئله توجه جدی کرده و برای تحقق مطمئن‌ترین راه کنترل و کاهش این بیماری و نجات کشور از ویروس –که قطع زنجیره تماس افراد سالم با افراد بیمار و ناقل است– هر چه سریع‌تر دستور فرمایید محدودیت قاطع ترددها و مسافرت‌ها به داخل مرزهای استان یزد با کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها به اجرا درآمده و تعطیلی صنوف غیرضروری و مراکز خرید بزرگ و پرازدحام ابلاغ گردد. استمرار شرایط فعلی نتیجه‌ای جز وخامت اوضاع نخواهد داشت.»
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..