اولین جشنواره مجازی ادبی، هنری و فرهنگی «در خانه»

موسسه فرهنگی ادبی یادداشت نو میزبان برگزاری جشنواره مجازی «در خانه» برای شهروندان استان یزد با هدف تقویت ماندن در خانه شد.

به گزارش یزدی نیوزموسسه «یادداشت نو یزد» با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد میزبان برگزاری جشنواره‌ای مجازی در بخش‌های مختلف با رویکرد حمایت از توصیه‌های وزارت بهداشت به منظور ماندن در خانه است و با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا و اهمیت حفظ سلامتی جامعه و قطع کردن زنجیره انسانی جهت پایان‌دادن به شیوع این ویروس این جشنواره برای اولین بار به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 
موضوعات مختلف این جشنواره که از ۲۹ اسفند ۹۸ برگزار و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، شامل بهار، خانه، وطن، سلامت و همکاری و شامل بخش‌های شعر، داستان کوتاه، فیلم کوتاه و عکس است.
 
قالب شعر بخش شعر این جشنواره «آزاد» و تعداد آثار ارسالی حداکثر ۲ شعر است که افراد می‌توانند بدون محدودیت سنی در این بخش شرکت کنند، متقاضیان برای شرکت در بخش داستان کوتاه هم باید آثار خود را که حداکثر دو صفحه A۴ است را با موضوعات مذکور و برای شرکت در جشنواره ارسال کنند.
 
این جشنواره شامل بخش عکس نیز بوده که شامل موبایل گرافی و ارسال حداکثر دو عکس با کمترین ویرایش است البته در بخش فیلم جشنواره «در خانه» افراد باید فیلم کوتاهی را که با موبایل تهیه می‌کنند حداکثر دو فیلم و حداکثر ۹۰ ثانیه را برای شرکت در جشنواره ارسال کنند البته موضوع فیلم در این جشنواره باید شعرخوانی دست جمعی خانواده، فعالیت‌ها و همکاری‌های خانوادگی به مناسبت عید نوروز و سرگرمی‌های خانواده‌ها درخانه باشد. افراد متقاضی می‌توانند در بخش فیلم معرفی کتاب، متن خوانی، آموزش اصول بهداشت خانواده، شعرخوانی، ادبیات عامیانه و داستان‌خوانی نیز داشته باشند.
 
این جشنواره در بخش ویژه نیز شامل موضوعات «سلامت و مواظبت از بزرگترها» و «مشارکت کودکان و نوجوانان» است.
 
گفتنی است داوران این جشنواره شامل «سید محمود الهام بخش»، «اسدالله شکرانه»، «سامان قاسمی»، «زهرا دهقان دهنوی» و «سیدمجتبی حسینی» و دبیر جشنواره نیز «محمدصادقی رنجبر» مسئول موسسه فرهنگی ادبی یادداشت نو است.
 
نتایج این جشنواره نیز روزانه اعلام و در پایان جشنواره نیز مجدد اعلام می‌شود و هدایایی شامل کتاب، هدیه نقدی، شرکت رایگان در کلاس‌های آموزشی شعر و داستان نیز به برگزیدگان تعلق می‌گیرد و در پایان آثار برگزیده در فصلنامه‌های «ادبستان یزد» و «سرای سپنج» و فضای مجازی «یادداشت نو» منتشر خواهد شد.
 
افراد برای شرکت در این جشنواره که ویژه شهروان استان یزد برگزار می‌شود، می‌توانند آثار خود را از طریق پیام‌رسان‌های تلگرام و واتساپ به شماره ۰۹۱۳۵۲۴۶۲۳۲ ارسال کنند، البته همه آثار و تولیدات ارسالی باید از تاریخ اعلام شده تهیه شده و در گذشته تولید و منتشر نشده باشد.
 
افراد برای آگاهی از نتیجه جشنواره می‌توانند به کانال تگلرامی و صفحه اینستاگرام یادداشت نو به نشانی‌های @yaddashteno۸۶ و صفحهٔ اینستاگرام به آدرس https://instagram.com/yaddashteno۸۶?igshid=۱۳lr۳۰۶۷gw۴۲ مراجعه کنند.
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..