بانک آراء قضایی در دادگستری استان یزد تشکیل می‌شود

معاون دادگستری استان یزد گفت: به منظور بهره‌گیری علمی و ثبت آرای قضایی شاخص و اثرگذار، بانک آراء قضایی در دادگستری استان یزد تشکیل می‌شود.

به گزارش یزدی نیوزحسین دهقانی در نشست شورای معاونین دادگستری استان یزد با اشاره به ثبت یک هزار و ۵۰۰ رأی در بانک آراء اظهار داشت: این اقدام یکی از فعالیت‌های ماندگار دستگاه قضایی استان در سنوات اخیر است.

 
وی با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته نسبت به جمع‌آوری تجربیات ارزشمند نیروی انسانی در طول سال‌های خدمت به عنوان سرمایه‌‌های عظیم، غفلت صورت گرفته است گفت: حداقل کار در این حوزه، تشکیل بانک و جمع‌آوری آراء بوده تا هم در دوره‌های کارآموزی مورد استفاده قرار گیرد و هم آیندگان از آن استفاده و در مورد عملکرد این دوره قضاوت کنند.
 
معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد از برگزاری جشنواره آراء پس از چند سال تعطیلی خبر داد و گفت:این جشنواره علیرغم زمان کم در آخرین مرحله داوری قرار دارد و به زودی نتایج آن اطلاع‌رسانی و آراء برتر معرفی می‌شوند.
 
وی از نشست نقد رأی به عنوان دیگر برنامه این معاونت در سال جاری اشاره کرد و افزود: این طرح با قوت شروع و با جدیت در حال انجام است و در یک همکاری نزدیک با مراکز علمی و محیط‌های دانشگاهی به یکی از کرسی‌های آزاد‌اندیشی تبدیل شده است.
 
دهقانی از تشکیل اتاق‌های فکر جهت پیگیری علمی مسائل مربوط به کارکنان را از دیگر برنامه‌های مؤثر معاونت منابع انسانی یاد کرد و گفت: با حضور ۲۰ نفر از کارمندان اداری در اتاق فکر، مسائل مربوط به امور اداری در صف و ستاد، طرح‌ریزی و ایده‌های حاصل در اختیار این معاونت قرار می‌گیرد تا پس از بررسی‌های مدیریتی، اجرایی شود.
 
وی اظهار داشت: در بخش قضات هم تشکیل اتاق‌های فکر جهت انجام کار علمی در دستور کار این معاونت قرار داشت که به دلیل مسائل پیش آمده در ماه پایانی سال در کشور به تعویق افتاده است.
 
 
این مقام مسئول تهیه کارنامه قضایی را از دیگر برنامه‌های مورد اهتمام در معاونت منابع انسانی دادگستری برشمرد و تصریح کرد: علیرغم تمام سختی‌ها کارنامه قضایی با جدیت پیگیری شد تا شناسنامه دقیقی از ابعاد مختلف شغلی، زوایای گوناگون اخلاقی و سایر ملاک‌های کاربردی از کارکنان قضایی جمع‌آوری شود تا در تصمیم‌گیری‌های آینده به عنوان منبعی مستند مورد استفاده قرار گیرد.
 
وی افزود: بسترسازی و کادرسازی منطبق با آیین نامه ابلاغی مرکز، از دیگر برنامه‌های این معاونت استاگرچه قبل از آن هم اقداماتی در استان صورت گرفته بود.
 
معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد از تشکیل اتاق پژوهش در این معاونت خبر داد و گفت: الکترونیکی کردن همه امور مربوط به نیروی انسانی از اولویت برنامه‌های سال آتی است که ثمره آن ایجاد شفافیت در حوزه منابع انسانی است.
 
وی به شروع به کار ۱۳۵ نیروی استخدام جدید در دادگستری استان اشاره کرد و بیان کرد: با شروع به کار نیروهای جدید، چرخش نیروی انسانی در سه بخش دادسرا به دادگاه، از دادگاه‌های بدوی به تجدید نظر شروع شد که درآینده اثرات عمیق این رویکرد در ایجاد انگیزه و افزایش بازده نیروی انسانی در سازمان مشاهده ‌می‌شود.
 
دهقانی بر به روز بودن کارکنان در حوزه‌های مرتبط کاری و ضرورت غنای علمی در رسته شغلی تأکید کرد و گفت: در این راستا جلسات آموزشی متعددی در طول سال برگزار شد و جهت بهره‌مندی بیشتر کارکنان فایل جلسات آموزشی آماده‌سازی و در دسترس مجموعه قرار می‌گیرد.
 
وی مسئله ارزشیابی را از امور مهم و تأثیر گذار در ارتقای کارکنان دانست و اظهار داشت: انتظار است این ارزشیابی‌ها مستند و منطبق بر واقعیت تکمیل شود چراکه این موضوع در ارتقای کارکنان و تصمیم‌گیری‌های مدیریتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
وی گفت: در راستای رصد نیروی انسانی در شهرستان‌ها جلسات مشترکی با برخی از رؤسای حوزه‌های قضایی برگزار و مشکلات هر شهرستان به صورت دقیق بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..