تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک توسط بسیج خواهران در یزد

بانوان بسیجی یزد با حضور شبانه روزی در کارگاه‌های تولید ماسک، روزانه بیش از ۱۰ هزار ماسک برای کادر درمانی استان تولید می‌کنند.

به گزارش یزدی نیوز، با اعلام نیاز وزارت بهداشت و درمان پزشکی مبنی بر ضرورت تامین ماسک برای کادر درمانی و جهادگران عرصه سلامت، بسیج خواهران یزد با انتشار فراخوانی از بسیجیانی که توانایی فعالیت در عرصه تولید ماسک دارند، قدم در این راه گذاشت.

 
با انتشار این فراخوان، تعداد بسیار زیادی از بسیجیان یزد با وجودی که حضور در اماکن عمومی خطر شیوع این بیماری برای آنها را به دنبال دارد، اعلام آمادگی کردند و از صبح تا شب به تولید ماسک می‌پردازند.
 
رقیه کفیل الناس مسئول بسیج مداحان و هیئت رزمندگان خواهران یزد در این رابطه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: از زمانی که خبردار شدیم بیمارستان‌های ما نیاز به ماسک دارند، با موکب‌الرضا هماهنگی‌های لازم انجام شد و مواد اولیه توسط خیرین و اصناف تهیه شد.
 
وی تصریح کرد: با تامین مواد اولیه، در کل استان یزد این مواد برای دوخت توزیع شد و شرکت کنندگان در این جنگ مبارزه با کرونا بسیجیانی هستند که حتی خانه‌های خود را برای این منظور اختصاص دادند و با آوردن چرخ‌های خیاطی خود، شروع به تولید ماسک کردند.
 
 
مسئول بسیج مداحان و هیئت رزمندگان خواهران یزد ادامه داد: در این طرح روزانه بیش از هزار ماسک تولید و آماده شده و پس از استریل شدن، به دانشگاه علوم پزشکی یزد و جاهایی که نیاز به ماسک دارند تحویل شد.
 
کفیل الناس ادامه داد: از یک هفته قبل این اقدام شروع شد و تا زمانی که نیاز به ماسک در استان وجود داشته باشد این کار انجام می شود و خواهران بسیجی به صورت شبانه روزی در حال دوخت و دوز برای تولید ماسک به میزان لازم هستند.
 
وی با بیان اینکه یکی از اقلام مورد نیاز استان که از سوی دانشگاه علوم پزشکی اعلام شده گان است گفت: امروز کار تولید گان هم در حال انجام است و خط تولید آن شروع به کار می‌کند تا انشاالله نیاز به این عرصه هم مرتفع شود.
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..