آشنایی با هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ پس از خرید بلیط هواپیما

به گزارش یزدی نیوزامروزه افراد زیادی با استفاده از هواپیماها میتوانند در زمان کوتاهی به سفرهای بین قارهای بپردازند و با بیشترین سرعت به مقصد مورد نظرشان انتقال پیدا کنند. محبوبیت این نوع وسیله نقلیه سبب شده تا شرکتهای زیادی در زمینه ساخت و طراحی این نوع وسایل نقلیه مشغول به فعالیت شوند و همه ساله مدلهای جدید از هواپیما را به بازار جهانی معرفی کنند. یکی از شرکتهای سازنده هواپیما که از شهرت بسیاری نیز برخوردار میباشد شرکت بوئینگ میباشد.

 این شرکت هواپیماهای زیادی را روانه بازار جهانی کرده است و شرکتهای هواپیمایی بسیاری نیز از هواپیماهی ساخته شده توسط این شرکت در خطوط هوایی خود استفاده میکنند و با بهره گرفتن از آنها سالانه هزاران مسافر را که با تهیه بلیط هواپیما و با استفاده از بلیط خارجی قصد انجام سفر هوایی دارند را بهمقاصد مورد نظرشان منتقل میکنند.

 

بوئینگ ۷۵۷ یکی از هواپیماهایی میباشد که توسط این شرکت هواپیماسازی طراحی و ساخته شده است و در بسیاری از خطوط هوایی از آن برای جابجایی مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفرهای هوایی بین قارهای را دارند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در ادامه به معرفی جزئیات بیشتری در رابطه با این نوع هواپیما خواهیم پرداخت.

در صورتیکه تمایل دارید اطلاعات بیشتری را در رابطه با این هواپیما بدست آورید ما را در ادامه همراهی بفرمائید.

این هواپیما در دسته هواپیماهای پهن پیکر به حساب میآید و به شکلی طراحی شده است که توانایی پیمودن مسافتهای زیادی را داشته باشد.

 داشتن بدنهای متوسط و آیرودینامیک سبب شده تا مصرف سوخت در این نوع هواپیما کاهش چشمگیری داشته باشد و همین موضوع دلیلی است که بسیاری از خطوط هوایی تمایل به استفاده از این نوع هواپیما داشته باشند و با استفاده از آن افراد زیادی که با استفاده از بلیط هواپیما و پرواز خارجی ارزان قصد انجام سفر هوایی را دارند به مقاصد مورد نظرشان منتقل کنند.

در طراحی و ساخت بدنه این هواپیما از کامپوزیت استفاده شده است البته در برخی از بخشهای بدنه این نوع هواپیما از آلمینیوم نیز بهره برده شده است. در بخش ترمزها در هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ از ترمزهای کربنی استفاده شده است که از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

این نسل از هواپیما در مدلهای مختلفی روانه بازار جهانی شد که با توجه به مدلهای مختلف آن میتوانند مسافتی بین ۵۸۰۰ تا ۷۵۰۰ کیلومتر را طی بنمایند. همه ساله افراد زیادی با تهیه بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما توسط این نوع هواپیما به مقاصد مورد نظرشان منتقل خواهند شد.

 

اگرچه شرکت بوئینگ آمریکا دیگر این هواپیما را تولید نمیکند اما تعدا قابل توجهی از آنها در خطوط هوایی کشورهای مختلف در حال فعالیت میباشند و مسافران زیادی را که با استفاده از خرید بلیط هواپیما و بلیط خارجی قصد پرواز خارجی ارزان و پرواز داخلی دارند را به مقصد مورد نظرشان منتقل میکنند.

یکی از ویژگیهای منحصر بفردی که در این نوع هواپیما وجود امنیت بالا آن میباشد که با توجه به این موضوع بسیاری از چهرههای سیاسی این هواپیما را برای انجام پرواز خارجی ارزان و پرواز داخلی خود انتخاب میکنند.

 داشتن امنیت بالا سبب شده تا بسیاری از ایرلاینها از این نوع هواپیما در ناوگان هوایی خود استفاده کنند و توسط آنها مسافران زیادی را که با استفاده از پرواز خارجی ارزان و پرواز داخلی قصد انجام سفرهای هوایی را دارند به مقاصد مورد نظرشان منتقل کنند.

رئیس جمهور کشور آرژانتین و دولتمردان قزاقستان از چهرههای سیاسی هستند که به کرات از این نوع هواپیما برای انجام سفرهای هوایی خود استفاده کردهاند و مهمترین عامل برای استفاده این افراد از بوئینگ ۷۵۷ امنیت این هواپیما بوده است.

 

ویژگیهای بوئینگ ۷۵۷

در جهان هواپیماهای زیادی در حال فعالیت میباشند که هرکدام از آنها دارای ویژگیهای منحصربفردی هستند که در ساخت آنها بکار گرفته شده است. هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ نیز از این امر مستثنی نبوده و دارای ویژگیهای خاصی است که بدلیل وجود آنها این هواپیما با دیگر هواپیماهای ساخته متمایز خواهد شد.

 داشتن ویژگیهای منحصربفردی در این نوع هواپیما سبب شده تا ایرلاینهای زیادی از آن برای جابجایی مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما و پرواز خارجی ارزان قصد انجام سفر هوایی دارند مورد استفاده قرار دهند. یکی از ویژگیهای خاصی که در این هواپیما به کار گرفته شده است استفاده از شیشه۳ای دو نفره در کابین خلبان بوده است که در نوبه خود کاری خاص به حساب میآمد.

در این نوع هواپیما برای ایجاد نیروی پیشرانه مورد نیاز این هواپیما از موتورهای توربوفن استفاده شده است که موتورهایی بسیار پرقدرت میباشند و همین موضوع سبب شده تا این هواپیما بتنواند در باندهای نسبتا کوچک فرآیند تیک آف را به شکلی موفقیت آمیز انجام دهد. همچنین از این هواپیما میتوان در فرودگاههای مرتفع نیز استفاده شود.

داشتن این خصوصیات سبب شده تا هواپیما بوئینگ ۷۵۷ از محبوبیت زیادی در بین ایرلاینهای مختلف جهان برخوردار شود و از آن برای جابجایی افرادی که با استفاده از پرواز خارجی ارزان و خرید بلیط هواپیما قصد انجام سفر هوایی دارند مورد استفاده قرار گیرد.

طراحی بالها در این مدل از هواپیما به شکلی طراحی شده است که نسبت به مدل قدیمی خود خاصتر به نظر میرسد و از آیرودینامیکی بیشتری برخوردار بوده است. برای جابجایی هزاران مسافری که همه ساله با استفاده از بلیط خارجی و خرید بلیط هواپیما قصد انجام سفرهای هوایی را دارند از این نوع هواپیما استفاده خواهد شد.

بدلیل داشتن ویژگیهای منحصربفرد این هواپیما از استقبال جهانی بسیار خوبی برخوردار شد و همین موضوع سبب شد  تا شرکت هواپیماسازی بوئینگ مدلهای مختلفی از این نوع هواپیما را روانه بازار جهانی کند.

اولین سری بوئینگ ۷۵۷

اولین نمونه از این هواپیما که وارد بازار جهانی شد سری ۲۰۰ این هواپیما بوده است که در سال ۱۹۸۳ به جهانیان معرفی شد. در این هواپیما از ۲۲۴ صندلی استفاده شده بود که افراد میتوانستند با استفاده از آن و تهیه بلیط ارزان هواپیما موفق به انجام انواع پرواز خارجی ارزان و پرواز داخلی هوایی شوند.

برای ایجاد نیروی پیشرانه در این هواپیما از موتورهای پرقدرتی استفاده میشده که توسط شرکت رولز رویس طراحی و ساخته شده بود استفاده میشده است. سری ۲۰۰ از این نوع هواپیما با داشتن بیشترین وزنی که میتواند حمل کند قادر است مسافتی ۷۱۳۰ کیلومتری را طی کند.

 برای بخش بار این نوع هواپیما از درب بزرگی استفاده شده است که رو به بالا باز خواهد شد و در کنار آن یک درب خروج در نظر گرفته شده است که توسط خلبانها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بوئینگ ۷۵۷ در ایران

همانطور که گفته شد این نوع هواپیما یکی از محصولات محبوب و با کیفیتی بود که توسط شرکت بوئینگ آمریکا به جهانیان ارائه شد. این نوع هواپیما را میتوان در خطوط هوایی کشورمان نیز مشاهده کرد. این نوع هواپیما در خطوط هوایی شرکت هواپیمایی تابان مورد استفاده قرار میگرفته است که از شرکتی تاجیکستانی اجاره شده بود.

 در حال حاضر مالکیت این هواپیما که در اجاره شرکت هواپیمایی تابان میباشد در حال انتقال به شرکت دیگری میباشد. ارم ایر یکی از شرکتهای هواپیمایی بوده است که در گذشته در حال فعالیت در این زمینه بوده است که این شرکت هواپیمایی در سال ۸۸ از ۴ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۵۷ در ناوگان هوایی خود بهره میبرده است.

نکته جالب توجه در رابطه با این هواپیما این است که تمامی مدلهای معرفی شده از استقبال بینظیری برخوردار شدند و بسیاری از شرکتهای هواپیما از آنها برای انجام انواع سفرهای هوایی و جابجایی مسافرانی که با تهیه پرواز خارجی ارزان و یا خرید بلیط هواپیما قصد انجام سفر هوایی را داشتند از این نوع هواپیما استفاده میکردند.

 امروزه این هواپیماها از رده خارجی شدهاند و هیچ گونه پروازی با استفاده از آنها انجام نخواهد شد.

این هواپیما در سریها و مدلهای مختلفی روانه بازار جهانی شده است که تمامی آنها با استقبال بسیار بینظیری روبرو شدند و شرکتهای زیادی اقدام به خرید آنها نمودند و از خدماتی که توسط آنها ارائه میشد بهره بردند. با استفاده از این نوع هواپیما همه هزاران مسافر موفق به انجام سفرهای هوایی شدند و با بیشترین امنیت به مقاصد مورد نظرشان منتقل شدند.

 

بخش نظردهی بسته شده است..