شهرداری میبد تدابیر لازم برای مقابله با ویروس کرونا را در دستور کار قرار داد

شهردار میبد گفت: با توجه به لزوم آمادگی برای پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا و آمادگی فضاهای عمومی شهر در این زمینه، لازم است شهرداری میبد در وضعیت جدیدی که ممکن است سلامت شهروندان را تهدید کند، با آمادگی دقیق و جدی اقدام کند.

به گزارش یزدی نیوز«علیرضا نقوی» در این باره افزود: همه‌ی ما باید آمادگی شرایطی را داشته  باشیم تا بتوانیم با افزایش بهداشت فضاهای عمومی، پیشگیری لازم را در این زمینه با افزایش ایمنی شهروندان صورت دهیم.

 
وی دستوراتی را نیز جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را صادر کرد و در این باره از معاونت خدمات شهری و اداره سیما، منظر و فضای سبز در خصوص اقدامات لازم برای ضد عفونی کردن فضاهای ویژه بهداشتی از جمله سرویس‌های بهداشتی سطح شهر و افزایش نظافت در آنها خواست تا دقت عمل کنند.
 
نقوی همچنین تاکید کرد: سازمان حمل و نقل همگانی در اسرع وقت اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها، مینی بوس‌ها و ارائه‌ی راهکار به تاکسی‌های شهری و مؤسسات حمل و نقل شهری(تاکسی سرویس) را انجام دهد.
 
شهردار در حوزه فرهنگی نیز خواستار شد تا در جهت فرهنگ سازی صحیح در این ایام از جمله رعایت نظافت شخصی، رعایت اصول بهداشتی در زمان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، اطلاع رسانی صحیح و پرهیز از غلبه‌ی جو هراس بر جامعه و دیگر موارد اقدام شود.
 
نقوی  با توجه به اهمیت و ارزش سلامتی تمام شهروندان و از جمله پاکبانان، نیروهای جمع‌آوری و حمل پسماند، پارک‌بانان، آتش‌نشانان و سایر نیروهای خدوم شهرداری، رانندگان حمل و نقل، ارائه‌ی آموزش‌های لازم و دستورالعمل‌های جدید برای صیانت از این عزیزان و رعایت بهداشت را در دستور کار قرار داد.
 
 اداره منابع انسانی، حوزه فرهنگی اجتماعی و روابط عمومی دستورالعمل‌های جدید بهداشت کاری در سطح شهرداری و سازمان ها و کلیه‌ی فضاهای کاری را برای صیانت از کارکنان شهرداری و ارباب رجوع  بر اساس استانداردهای اعلامی از سوی شبکه بهداشت شهرستان مورد دیگری بود که شهردار میبد ابلاغ کرد.
 
وی تاکید کرد: اطلاعیه ‌و طرح‌های گرافیکی در سطح فضاهای اداری نصب شود و استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده دست در سطح اداره، عدم استفاده از اثر انگشت در ثبت ساعات و جایگزینی سیستم چهره نگاری و فراهم کردن پد الکلی در مواقع ضرورت به ثبت انگشت مدنظر  قرار گیرد.
 
به گزارش ایسنا و هب نقل از روابط عمومی شهرداری میبد، نقوی همچنین از روابط عمومی این ارگان خواست با هماهنگی حوزه فرهنگی اجتماعی نسبت به ارسال پیامک و پیام‌های اطلاع رسانی و بهداشتی در رسانه‌های شهرداری و شهری اقدام عاجل را در دستور کار قرار دهند تا سلامت شهروندان با رعایت موازین بهداشتی از ناحیه‌ی این ویروس به خطر نیفتد.
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..