مختارپور در مراسم تجلیل از کتابداران کشور مطرح کرد:

صدبرابر بودجه ای که ازفرهنگ دریغ شود هزینه آسیبهای اجتماعی می شود

دبیر کل نهاد کتابخانه های کشور گفت: صد برابر بودجه ای که امروز در کشور از فرهنگ دریغ می‌شود باید فردا هزینه آسیب های اجتماعی و زندانها شود.

به گزارش یزدی نیوزعلیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این مراسم گفت: در کشور ما مطالب مختلف و متعددی درباره اهمیت کتاب و فرهنگ گفته می‌شود اما متاسفانه بسیاری از این مطالب در حد حرف باقی می مانند و به ایجاد زمینه و فراهم کردن امکانات و عملی شدن نمی انجامند. هفته ای در نهاد کتابخانه های عمومی نمی گذرد که تقاضای تجهیز یا توسعه کتابخانه ها ازطرف دستگاههای مختلف و نمایندگان مجلس نرسد. اما بودجه ای برای این کارها اختصاص پیدا نمی کند.

 
وی گفت: این بی توجهی فقط مربوط به نهاد کتابخانه ها نیست بلکه بودجه فرهنگی کشور است که کمترین سهم را در بودجه ها دارد و باور کنید که صدها برابر بودجه ای که امروز از فرهنگ دریغ می‌شود باید فردا هزینه آسیب های اجتماعی و زندانهایمان شود. حتی از نظر اقتصادی هم توجهی درخور به فرهنگ و بودجه فرهنگ به صرفه تر است.
 
دبیرکل نهاد کتابخانه ها در ادامه افزود: در هفته کتاب سال جاری ۲۶ کتابخانه و دو کتابخانه سیار به بهره برداری می رسند و تا پایان سال، کتابخانه های دیگر بویژه کتابخانه مرکزی شهر یزد بهره برداری می شوند.
 
پس از سخنان مختارپور، سومین بخش تجلیل از کتابداران سراسر کشور با حضور سیدعباس صالحی وزیر ارشاد و رئیس هیئت امنای نهاد کتابخانه ها، محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر ارشاد و مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه ها برگزار شد.
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..