نماینده ولی‌فقیه در استان یزد:

تحقق استقلال اقتصادی تنها با تکیه بر نیروهای داخلی محقق می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه دیگر زمان آن گذشته که بخواهیم در تامین نیازهایمان وابسته به خارج باشیم گفت: تحقق استقلال اقتصادی تنها با تکیه بر نیروهای داخلی محقق می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان بسیجی استان یزد با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و با بیان اینکه خداوند برای زندگی انسان هدف‌های متعالی قرار داده اظهار داشت: خداوند متعال به هیچ عنوان کاری را بی‌حکمت انجام نمی‌دهد.

 
امام جمعه یزد افزود: خلقت این عالم با تمام عظمتش، آسمان و کهکشان‌ها، دریاها و صحراها، نظم و نظامی که در عالم قرار گرفته، حرکت زمین، ستارگان، خورشید و ماه و تمام مخلوقاتی که شمارششان از قدرت هیچ کسی غیرخدا ممکن نیست، همه برای انسان است؛ پس وقتی این همه خلقت در اختیار انسان قرار می‌گیرد باید خلق انسان حکمت بسیار بالاتری داشته باشد.
 
وی ادامه داد: خداوند متعال پیامبران و ائمه اطهار(ع) را برای هدایت انسان‌ها به سوی آن هدف برای انسان فرستاده و قرآن کریم را به عنوان بزرگترین معجزه خود نازل کرده تا ما به سمت این هدف حرکت کنیم.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد تصریح کرد: اگر مقصد خداست که هست؛ رسیدن به خدا و وصل به او شدن، باید بدانیم که عزت، قدرت و هر آنچه که بخواهیم پیش خداست و سرچشمه تمام هستی ذات خداوند است.
 
ناصری یزدی گفت: خداوند همه ما را برای این خلق کرده که به خودش برسیم و در مسیر قرب الهی قرار گیریم؛ منتهی در این دنیا برای رسیدن به آن مقصد اعلی باید ابزار داشته باشیم و تلاش کنیم.
 
 
امام جمعه یزد نخستین نیاز در این حوزه را علم و در مرحله دوم عمل کردن به آن دانست و ادامه داد: پس از آنکه علم داشتیم و به آن عمل کردیم باید دست دیگران را هم بگیریم و نگذاریم آنها از مسیر درست خارج شوند.
 
وی افزود: این نکته را همه باید مورد توجه قرار دهند و به آن فکر کنند که واقعا چه وظیفه‌ای بر دوش آنها قرار گرفته تا بتوانند به هدف اصلی زندگی بشری دست پیدا کنند.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه هر کاری که ما انجام می‌دهیم و هر حرکتی می‌کنیم باید زمینه رسانیدن همه به هدف اصلی زندگی بشر را فراهم کند تصریح کرد: همه مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی و معلمان وظیفه دارند که نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته و دانش‌آموزان و سایر افراد جامعه را نسبت به این موضوع هدایت کنند.
 
ناصری یزدی با تاکید بر اینکه در سیستم آموزشی ما باید سه موضوع تدین، تفکر و تعقل ایجاد و تقویت شود اظهار داشت: این سه عامل و اصل اگر در آموزش و تربیت ما به درستی وجود داشته باشد، زمینه رفع تمام مشکلات کشور فراهم می‌شود.
 
امام جمعه یزد با بیان اینکه سبک آموزشی ایران بر اساس سبکی است که ۱۰۰ سال قبل انگلیسی‌ها به ایران تحمیل کردند خاطرنشان کرد: این سبک به ایران تحمیل شد که ما هیچ زمانی نتوانیم روی پای خودمان بایستیم و همیشه محتاج به آنها باشیم؛ الان دیگر زمانی نیست که ما در مسائل مختلف وابسته به دیگران باشیم و باید در همه حوزه‌ها مستقل شویم.
 
وی تحقق استقلال اقتصادی را با تکیه بر نیروهای داخلی و استفاده از ظرفیت‌های فراوانی که در جوانان ایران وجود دارد دانست و با تاکید بر اینکه از مسائل استقلال، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است بیان کرد: استقلال فرهنگی به درون ما بر می‌گردد و به معنای آن است که نفس و وجود ما از گناه دوری کرده و متکی به خدا باشد.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..