معاون میراث فرهنگی یزد خبر داد؛

برگزاری اولین جشنواره منطقه‌ای زیلو در میبد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی یزد از برگزاری اولین نمایشگاه و جشنواره منطقه‌ای زیلو در شهرستان میبد خبر داد .

به گزارش یزدی نیوز«محمدرضا دهقان‌مهرجردی» در نشست هماهنگی اولین جشنواره منطقه‌ای در شهرستان میبد، اظهار کرد: اولین جشنواره و نمایشگاه زیلو و با هدف توسعه فروش و بازاریابی در قالب‌های مختلف با حضور هنرمندان ۱۰ استان کشور در شهرستان میبد برگزار می‌شود .

 
وی با اشاره به وجود پتانسیل‌های خوب شهرستان میبد برای برگزاری جشنواره زیلو افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده با حضور «غدا هیجاوی» رئیس شورای جهانی صنایع دستی آسیا و اقیانوسیه اولین جشنواره زیلو شهرستان میبد با دعوت از ده استان اصفهان، فارس ،خراسان رضوی،خراسان شمالی،خراسان جنوبی، سمنان، بوشهر ،خوزستان، تهران و کرمان در شهرستان میبد برگزار خواهد شد.
 
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی یزد گفت: با توجه به ظرفیت‌های مناسب شهرستان میبد درخصوص اسکان و تامین منابع مالی امکان حضور هنرمندان دیگر استان‌ها نیز امکان پذیر خواهد بود .
 
دهقان مهرجردی تصریح کرد: این اولین جشنواره منطقه‌ای است که در یک شهرستان برگزار می‌شود و با توجه به جهانی شدن شهرستان میبد در حوزه زیلو، این فرصت برای معرفی شهرستان میبد به وجود آمده‌است که می‌تواند یک بازاریابی جدید با تولیدات بالا برای هنرمندان این صنعت رقم بخورد و  نوید بخش اتفاقات خوبی برای شهرستان میبد است.
 
اولین دورهمی هنرمندان با «غدا هیجاوی»،تبلیغات گسترده اولین جشنواره منطقه شهرستانی در شهرستان یزد و میبد ،حضور بازدیدکنندگان شهرستان‌های استان در این جشنواره مواردی بود که دهقان به آن اشاره کرد.
 
در این مراسم «علیرضا نقوی »شهردار میبد با بیان اینکه شهرداری همه گونه حمایت از این جشنواره و هنرمندان را برعهده خواهد گرفت از حضور شهرداری شهرستان میبد در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی اصفهان که از ۲۸تا ۳۱خرداد برگزار می شود  خبر داد که علاوه بر معرفی شهرستان میبد در زمینه گردشگری این  نمایشگاه می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا  زیلوی میبد را در سیطره جهان معرفی کند.
 
«محمد امامی» مدیر صندوق کارآفرینی امید استان یزد گفت: حمایت صندوق کارآفرینی امید در خصوص هنر وصنایع  فراموش شده ای است که احیا شده است .
 
وی حمایت صندوق کارآفرین امید را  در  زمینه فروش ، بازاریابی ،طراحی و بسته بندی  به عنوان یک پشتوانه محکمی برای هنرمندان  شهرستان میبد دانست.
 
امامی همچنین  از اختصاص تسهیلات پنج میلیارد ریالی برای برترین رتبه های اول تا سوم جشنواره خبر داد و افزود: در سال گذشته پنج میلیارد تومان برای صنعت زیلو میبد  از طریق صندوق کارآفرین جذب گردیده است که با ارائه تسهیلات  قرض الحسنه‌ای از این هنر صنعت حمایت می‌شود و هدف صندوق کارافرینی پشتیبانی از صنایع دستی است تا بتوان با آن اشتغال‌زایی به صورت گسترده و تا مرحله فروش هنرمندان را حمایت کند.
 
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..