افزایش همکاری نظام مهندسی ساختمان با شورای فنی استان

افزایش همکاری نظام مهندسی ساختمان با شورای فنی استان در راستای بازرسی بیشتراز ساختمان های دولتی وآموزش اعضائ مهمترین مصوبه نشست روسای دو سازمان بود.

به گزارش یزدی نیوز رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خواستار افزایش ارتباط و همکاری نظام مهندسی ساختمان با کارگروههای شورای فنی استان شد.

 
سید مجتبی حسینی پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی  استان یزد در این دیدار گفت: نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در طرح های شخصی ساز نمی تواند ورود پیدا کند ولی با تعامل سازنده ای که با نظام مهندسی ساختمان ایجاد شده میتوان با آموزش های لازم و به اشتراک گذاشتن تجربیات، در بهبود  و توسعه ساخت و ساز استان تلاش کرد.
 
سید مجتبی حسینی پور دبیر شورای فنی استان با بیان اینکه تمام کادر فنی ساختمان در استان باید آموزش های لازم را ببیند عنوان کرد: در این راستا شایسته است نشست های سالیانه مشترک بین همه مشاوران و پیمانکاران نظام فنی و اجرایی و دفاتر مهندسی و مجریان ذیصلاح در نظام مهندسی برگزار شود.
 
حسینی پور در ادامه گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان با ارائه درخواست دوره های آموزشی مورد نیاز و تصویب در شورای فنی استان می تواند دوره های آموزشی را با همکاری مرکز آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار کند.
 
سالاری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار از اعلام آمادگی این سازمان برای بررسی کلیه ساختمان های دولتی بر اساس مبحث ۲۲ با همکاری اداره کل راه و شهرسازی خبر داد و گفت با تشکیل کارگروهی از بخش های تاسیساتی، سازه و معماری این موضوع را  بررسی می کند.
 
سالاری افزود: سازمان نظام مهندسی آمادگی ارائه مشاوره در پروژه های عمرانی دولتی است و می توان از توان کارشناسان نظام مهندسی برای مبحث ماده ۲۳ مقررات ملی ساختمان بنا به تشخیص سازمان مدیریت و برنامه ریزی استفاده کرد.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همچنین گفت: این سازمان آمادگی دارد با هماهنگی اداره کل نوسازی مدارس بطور رایگان از تمامی مدارس ابتدایی استان بازدید وگزارشی از وضعیت آنها تهیه کند.
 
در این دیدار مدیر نظام فنی و اجرایی و مدیر آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران واحد های آموزش و خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان حضور داشتند.
 
 
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..