همایش مهندسان معمار در یزد برگزار شد

همایش «مهندسان معمار پیشکسوت، درس‌ها و تجربه‌ها» به دعوت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و با همکاری انجمن صنفی مهندسان معمار استان یزد برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوز «مهدی سالاری» رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در این همایش که در هتل صفائیه یزد برگزار شد، با اشاره به این که عموم مهندسان، قشر باهوش و با استعداد جامعه هستند، ابراز امیدواری کرد که سازمان نظام مهندسی ساختمان بتواند به نحو موثری، پاسخگوی این ذوق و استعداد و علاقه باشد.

 
وی در ادامه با اشاره به این که یک ساختمان با ۱۰۰ مترمربع زیربنا می‌تواند برای ۱۴۴ نفر در سال اشتغال ایجاد کند، اضافه کرد: معماران و مهندسان نقش مهمی در اعتلای جامعه دارند و به جاست که مهندس و معمار به شکل حرفه ای عمل کند و توقع و انتظار جامعه را برای اعتماد به مهندسان برآورده سازد.
 
سالاری با تاکید بر این نکته که کسی که پول می‌دهد نیازمند کالای استاندارد و دارای گارانتی است، گفت:سازندگان ساختمان و به ویژه معماران نیز باید در کار خود به آرامش و ایمنی بهره‌بردار توجه ویژه داشته باشند.
 
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد سپس به صنعت ساخت و ساز در سطح جهان اشاره کرد و گفت: امروزه در دنیای پیشرفته شاهد ایجاد ساختمان‌های هوشمند و سبز از نسل ششم ساختمان‌ها هستیم که با انرژی نزدیک به صفر در خدمت بهره‌برداران هستند اما در ایران حدود سه نسل از نظر ساختمان‌سازی عقب هستیم و این وظیفه مهندسان و به ویژه معماران است که با حرفه‌ای‌گری و در زمان کوتاه بتوانند این نقیصه را جبران کنند.
 
وی افزود: امروز هزینه مصالح و دستمزد گران است و باید ساختمان‌ها سریع و با آرامش و اطمینان ساخته شوند تا جبران این هزینه را کنند.
 
سالاری در همین ارتباط از ضرورت کوتاه ساختن دست سودجویان در صنعت ساختمان سخن گفت و اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان درصدد است و وظیفه دارد سازندگان را توانمند کند تا نقش بهتری در ساخت و ساز داشته باشد.
 
این مسئول در همین ارتباط و به عنوان یک راه حل به تشریح اکوسیستم توسعه خدمات مهندسی با رویکرد توجه به نقش و جایگاه معماری پرداخت و لزوم نقش‌آفرینی صحیح اعضای مختلف را در چارچوب کلی اکوسیستم نوآوری بیان کرد.
 
گفتنی است؛ در حاشیه این همایش که امروز نیز ادامه دارد، نمایشگاه بزرگی از مصالح و فرآورده‌ها و خدمات حوزه صنعت ساختمان دایر شده که مورد استقبال چشمگیر شرکت‌کنندگان در همایش قرار گرفته است.
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..