مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد:

۱۱ میلیارد تومان تخفیف پرداختی به صنایع همکار

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در جمع نمایندگان صنایع استان، خبر از تخفیف 11.34 میلیارد تومانی به صنایع همکار در پیک‌بار تابستان سال 97 داد.

به گزارش یزدی نیوزدر نشستی با حضور سرپرست معاونت استانداری، مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت برق منطقه‌ای یزد و نمایندگان صنایع استان، از صنایع همکار در پیک‌بار تابستان ۹۷ تقدیر شد

محمدحسن صبا‌غزادگان در این نشست، ضمن بیان این‌که استان یزد دارای یکی از پایدارترین شبکه‌های برق کشور است؛ عنوان کرد: هم‌اکنون بیش از ۷۵ درصد برق مصرفی استان در بخش صنعت مصرف می‌شود و از این میزان ۴۷ درصد سهم صنایع بزرگ و ۲۸ درصد سهم صنایع کوچک است.
 
وی یزد را طبق اعلام وزارت نیرو جزو استان‌هایی با کمترین میزان خاموشی در کشور دانست و گفت: عبور از پیک‌بار تابستان ۹۷ بدون خاموشی با تعامل و همکاری صاحبان صنایع، مشترکان و همکاران ما در صنعت برق استان به‌دست‌آمده است.
 
همچنین در استان ۲ هزار و ۶۷۹ مگاوات قدرت نصب‌شده‌ی نیروگاهی وجود دارد که توان اسمی نیروگاه‌های تولید پراکنده بهره‌برداری شده ۱۱۸ مگاوات و نیروگاه‌های خورشیدی در حال بهره‌برداری ۵۸.۵ مگاوات است.
 
پیش‌بینی می‌شود که پیک‌بار تابستان امسال به ۱۶۸۴ مگاوات خواهد رسید؛ این در حالی است که سال گذشته ۲۴ تفاهم‌نامه کاهش بار با صنایع استان مبادله شد و همکاری مولد چادرملو حدود ۴۶۸۰ مگاوات¬ساعت در دو ماه تیر و مرداد بود.
 
این مقام مسئول در صنعت برق استان حداکثر بار کاهش‌یافته در ایام پیک شبکه سراسری را بیش از ۳۰۰ مگاوات دانست و گفت: مجموع انرژی صرفه‌جویی شده با اجرای برنامه‌های مدیریت بار را بیش از ۳۷ میلیون کیلووات ساعت که ۰.۸۳ درصد کل مصرف انرژی صنایع بزرگ است.
 
وی تعداد مشترکان شرکت برق منطقه‌ای یزد را بیش از ۲۶ مشترک با مصرف بالای ۷ مگاوات برشمرد که برای اجرای طرح‌های پیک سایی تابستان ۹۷ بیش از ۱۱.۳۴ میلیارد تومان تخفیف نصیب صنایع همکار این طرح‌ها شد.
 
سهمیه کاهش بار استان برای پیک‌بار ۹۸ را بر اساس دستورالعمل ابلاغی توانیر ۴۰۰ مگاوات است که از این میزان ۲۵۰ مگاوات سهم برق منطقه‌ای یزد و ۱۵۰ مگاوات سهم توزیع نیروی برق استان است.
 
در این جلسه، همچنین سید مسعود عظیمی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری حدود ۸۸ درصد میزان مصرف انرژی استان را در حوزه کارآفرینی و تولید دانست و اظهار داشت: برای مدیریت انرژی در وزارت نیرو برای مصارف بالای ۷ مگاوات به شرکت‌های برق منطقه‌ای و زیر ۷ مگاوات به شرکت‌های توزیع نیروی برق واگذارشده است.
 
وی سهم تولید انرژی در حوزه تولید پراکنده و انرژی خورشیدی در استان یزد را میزان خوبی برشمرد و افزود: به میزان ۳۶۵ مگاوات متقاضیان نیروگاه خورشیدی که قرارداد خرید تضمینی ۲۰ ساله دارند در استان یزد وجود دارد.
 
میزان تولید برق استان در ۱۰ سال گذشته از ۶۰۰ مگاوات به ۲۶۷۹ مگاوات رسیده که جای قدردانی از پیش‌بینی و همت مدیران و کارشناسان صنعت برق استان دارد.
 
در این نشست همچنین فاطمه زارع رئیس گروه مدیریت مصرف برق منطقه‌ای یزد به ارائه گزارشی از عملکرد صنایع در پیک‌بار تابستان ۹۷ پرداخت و افزود: در سال گذشته حداکثر نیاز مصرف استان ۱۵۳۸ مگاوات بوده است که نسبت به سال گذشته رشد ۹ درصدی داشته است.
 
وی ۹ برنامه را برای پاسخگویی به بار مصرفی سال ۹۸ برشمرد و افزود: طرح‌های ذخیره عملیاتی صنایع و کاهش بار برنامه‌ریزی‌شده در ساعات اوج بار، از مهم‌ترین طرح‌ها است که از حدود نیمه خرداد آغاز و تا ۱۵ شهریور ادامه دارد.
 
در پایان از شرکت‌های: مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو، شرکت آهن و فولاد ارفع، شرکت فولاد آلیاژی، شرکت نورد فولاد یزد، شرکت فولادسازی چادرملو، شرکت گندله‌سازی اردکان، شرکت ذوب و روی بافق، شرکت سیمان تجارت مهریز، شرکت فولاد تارا شمش، شرکت شیشه شناور اردکان، شرکت ذوب و نورد زرفام، شرکت ذوب و نورد زرفام، شرکت سنگ‌آهن مرکزی بافق، مجتمع فولاد بافق، شرکت آهن و فولاد سرمد، گروه صنعتی پارس بوتیل و شرکت فولاد تابان به‌عنوان صنایع همکار در پیک‌بار تابستان ۹۷ قدردانی شد.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..