طرح حفظ جزء سی قرآن کریم در مدارس آموزش و پرورش اجرایی می‌شود

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح حفظ جزء سی قرآن کریم در مدارس آموزش و پرورش اجرایی می‌شود گفت: تربیت دانش آموزان تراز ایران اسلامی مهمترین هدف سند تحول بنیادین است.

به گزارش یزدی نیوز محمد رضا مسیب ‌زاده در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی استان یزد با بیان اینکه انتخاب راه درست و صحیح و قرار گرفتن در مسیر قرآن و عترت نصیب افراد لایق و شایسته می‌گردد اظهار داشت: هر کسی که این مسیر را انتخاب کند و از اهل بیت (ع) و قرآن کریم فاصله نگیرد بدون شکل عاقبت به خیری را برای خود همراه خواهد داشت.

 
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به اهمیت توجه و اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در مدارس گفت: یکی از طرح‌هایی که در این راستا در حال اجرا است، طرح ملی حفظ جزء سی درس مدارس آموزش و پرورش است.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ قرآنی در جامعه ترویج یابد بدون شک بسیاری از مشکلات زندگی‌های فردی و اجتماعی حل و فصل می‌شود و به سمت جامعه آرمانی حرکت خواهد کرد.
 
مسیب زاده در ادامه با اشاره به ماموریت‌های آموزش و پرورش در سال آینده تصریح کرد: اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش یکی از مهمترین ماموریت‌های این وزارت خانه است.
 
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تلاشمان این است که تمامی فعالیت‌ها در این وزارت خانه بر اساس سند تحول بنیادین باشد تصریح کرد: تربیت دانش آموزان تراز ایران اسلامی از مهمترین اهداف این سند بنیادین است.
 
 در پایان این مراسم نفرات برتر سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش آموزی استان یزد تجلیل شدند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..