معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور در یزد:

وحدت و همبستگی، رمز موفقیت کشور در شرایط تحریم است/ استفاده حداکثری از ظرفیت های نخبگان از جمله انتظارات دولت ‌تدبیر و امید از استاندار یزد

معاون وزیر کشور در مراسم تکریم و معارفه استاندار یزد با اشاره به سیاست‌های دولت برای مدیریت اقتصادی، گفت: حرکت سریع در مسیر توسعه کشور در گرو استمرار آرامش سیاسی در مناطق مختلف است.

به گزارش یزدی نیوز با حضور "جواد ناصریان" معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور، "محمدابراهیم شوشتری" رئیس مرکز حراست وزارت کشور، "آیت الله محمدرضا ناصری" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "محمود زمانی قمی" استاندار سابق،‌ معاونان استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان استان مراسم تکریم و معارفه استاندار یزد در سالن شهید عباسپور برق منطقه ای یزد برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور در این مراسم با بیان اینکه بعد از تصویب ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان ۱۴ استاندار، ۱۲ معاون استاندار و ۵ فرماندار در کشور شامل حال این قانون شدند، بیان کرد: در مجموع در تمام سطوح صف و ستاد وزرات کشور، از مرکز تا سراسر کشور،  25 هزار نفر پرسنل در حال فعالیت هستند که حدود ۸۰ نفر از این مجموعه، مشمول این قانون شدند.
"‌جواد ناصریان" با اشاره به اینکه متوسط سن استانداران در وزارت کشور حدود ۸ سال کاهش یافته است، افزود: توجه وزارت کشور به دو رویکرد جوانگرایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود اولویت انتخاب استانداران جدید بوده است.
‌وی با اشاره به اینکه چهار شاخص «اعتدال گرایی»، «همراهی با سیاست‌های دولت تدبیر و امید»، «امانت‌داری» و «تخصص» از جمله مهمترین ضرورت‌ها و شروط انتخاب استاندار علاوه بر توان و ظرفیت مدیریتی لازم است، گفت: خوشبتانه هم استاندار سابق و هم استاندار جدید یزد، از تمامی این شروط برخوردارند.
ناصریان در بخش دیگری از سخنان خود، حرکت سریع در مسیر توسعه کشور را در گرو استمرار آرامش سیاسی در مناطق مختلف دانست و با اشاره به شرایط خاص تحمیلی بر کشور، ‌خاطرنشان کرد: وحدت و همبستگی رمز موفقیت کشور در شرایط سخت تحریم هاست.
معاون وزیر کشور با مرور رویکردهای اصلی و اقدامات "محمود زمانی قمی" در استان یزد، افزود: در تداوم این مسیر، تعامل سازنده و توجه به  کرامت افراد، استفاده از ظرفیت‌های سیاسی، علمی و اجرایی برای توسعه بیش از پیش استان، اعمال حداقل تغییرات در مدیران، توجه به نگاه غیر سیاسی در انتصابات، توجه به جانشین پروری، تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به امور مردم، از جلمه انتظارات دولت تدبیر و امید از استاندار جدید یزد است.
وی ‌با تاکید براینکه استفاده ویژه از ظرفیت نخبگان علمی، اقتصادی، سیاسی و دینی باید در دستور کار استاندار جدید یزد قرارگیرد، ادامه داد: استاندار یزد باید در قالب دیدارهای مردمی به همراه مدیران استانی، نشست‌های کافی را با مردم شهرستان‌های استان برگزار کند.
ناصریان با اشاره به ضرورت حمایت بیش از پیش از صنایع و واحدهای تولیدی، تأکید کرد: استاندار باید مانع تعطیل شدن حتی یک واحد تولیدی در استان یزد شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان یزد نسبت به متوسط کشوری پایین‌تر است، گفت: در عین حال بخش قابل توجهی از بیکاران استان یزد فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند و بهبود این وضعیت، می بایست از اولویت های استاندار جدید باشد.
رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور، با اشاره به اینکه مدیریت مؤثر روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین مبارزه با مواد مخدر باید از اولویت های اجرایی استاندار جدید یزد باشد، اظهار کرد: دشمن برنامه‌ریزی کرده تا با ناامید کردن مردم، آینده ایران اسلامی را تاریک کند و جلوگیری از تحقق این توطئه نیاز مبرم به وحدت و همکاری دارد.
وی با اشاره به واقعیت های اقتصادی کشور در شرایط جاری، گفت: توجه بیش از پیش به تولید داخل، استمرار طرح مقابله با فقر، ادامه اجرای طرح تحول سلامت و افزایش حقوق کارگران از جمله برنامه‌های در دستورکار دولت برای مدیریت اقتصادی کشور است.
ناصریان در پایان سخنان خود گفت:‌ "‌محمدعلی طالبی" ‌استاندار جدید فردی توانمند، با تحصیلات عالی ‌مرتبط و باسابقه در وزارت کشور است و امیدواریم در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید و پیشرفت و توسعه استان یزد موفق باشد.
 
 
منبع:استانداری یزد
 

بخش نظردهی بسته شده است..