با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی؛

امضای تفاهم نامه دانشگاه یزد و صلاح‌الدین کردستان عراق

با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و مبادله دوستی، دانشگاه یزد و دانشگاه صلاح‌الدین کردستان عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش یزدی نیوزبه نقل از روابط عمومی دانشگاه یزد، امضای این تفاهم نامه در حاشیه حضور دانشگاه یزد در نمایشگاه دستاورهای علمی و پژوهشی دانشگاههای ایران در اقلیم کردستان عراق مورد توافق طرفین قرار گرفت.

 
از جمله اهداف این تفاهم‌نامه تبادل استاد و دانشجو، توسعه پروژه‌های تحقیقاتی همکاری، راهنمایی مشترک دانشجویان تحصیلات تکمیلی، سازمان دهی فعالیت‌های دانشگاهی و علمی مشترک، تبادل نشریات و … است.
 
برنامه اجرایی تفاهم نامه مذکور در سال ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ در دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تنظیم و مراحل اجرایی آن بزودی به انجام خواهد رسید.
 
دانشگاه صلاح‌الدین از نهادهای آموزشی کردستان عراق به شمار می رود و بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در بین دانشگاه‌های اقلیم کردستان رتبه اول و در بین دانشگاه‌های عراق رتبه ۵ را دارد.
 
دانشگاه صلاح‌الدین شامل دانشکده‌های مهندسی، علوم پایه، مدیریت و اقتصاد، کشاورزی، هنر، آموزش و پرورش، زبان، قانون و سیاست، علوم سیاسی، تربیت‌بدنی و مطالعات اسلامی است. دانشگاه مذکور عضو اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌هاست.
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..